fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

Opony do kampera

kamperContinental zaleca stosowanie w kamperach specjalnych opon typu „Camping Pneu” (CP). Opony te są przystosowane do postoju przez dłuższy czas w jednej pozycji z dużym obciążeniem.

Podczas dłuższych przejazdów autostradowych z pełnym obciążeniem konwencjonalne opony samochodowe nagrzewają się. Następnie, po zaparkowaniu w miejscu przeznaczenia, w miarę ochładzania się opon, mogą one ulec punktowej deformacji – to tzw. zjawisko „flat spot”. Opony klasy CP są bardziej odporne na takie objawy. Opony te posiadają dodatkowy oplot kordowy, który podnosi ich nośność i wzmacnia brzegi. Dzięki temu, ogumienie typu CP lepiej radzi sobie również z nierównomiernymi obciążeniami osi kampera. W porównaniu z tradycyjnymi oponami o tym samym rozmiarze, opony kampingowe mogą przyjmować znacznie większy nacisk na oś i zapewniają podobne osiągi, ale przy obciążeniach do 300 kg wyższych.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem