fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 02 2021

NSK walczy z podróbkami

NSKpodrobkiProducent łożysk klasy premium, firma NSK, walczy z firmami podrabiającymi jej produkty. Odzwierciedleniem skali problemu jest niedawna konfiskata 23 tys. podrobionych opakowań i etykiet NSK w chińskiej prowincji Hebei.

Działania NSK polegają na współpracy z organami celnymi i kontroli granicznej Chin i ochronie rynku przed zalewaniem podrabianymi łożyskami. Niedawno opracowano bezpłatną aplikację NSK Verify, która umożliwia klientom ocenę autentyczności łożysk obrabiarek, dzięki zeskanowaniu za pomocą smartfonu unikatowego kodu kreskowego 2D znajdującego się na opakowaniu. Najnowszym działaniem w zakresie eliminacji podrabianych łożysk była współpraca NSK ze Światowym Stowarzyszeniem Producentów Łożysk w celu stworzenia nowej aplikacji, która może być stosowana przez wielu producentów. Podobnie jak rozwiązanie NSK Verify, aplikacja WBA Check jest w stanie ocenić autentyczność łożysk firm stowarzyszonych w WBA, skanując kompatybilny kod 2D, co ułatwia klientom nabywającym łożyska od różnych firm weryfikację oryginalności produktów. Co więcej, jeśli zostanie wykryte niezarejestrowane łożysko, aplikacja automatycznie powiadomi NSK.
Chociaż aplikacje idealnie nadają się do identyfikowania podrobionych łożysk, które już dotarły do użytkownika końcowego, to zakup produktów wyłącznie u autoryzowanych dystrybutorów i dealerów NSK stanowi bardziej prewencyjny sposób walki z fałszerzami. Takie sklepy pozyskują oryginalne produkty NSK bezpośrednio od grupy NSK i zapewniają wartość dodaną poprzez doradztwo techniczne, obsługę posprzedażową i gwarancję.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem