fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 01 2021

Motocyklem zamiast autobusem

motocykleWedług komunikatu Stowarzyszenia Europejskich Producentów Motocykli (ACEM) spadek sprzedaży nowych motocykli i motorowerów w 2020 r. jest stosunkowo niewielki.

Do końca września rejestracje tych jednośladów na pięciu największych rynkach europejskich spadły o 3,3 % w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. Do największych europejskich rynków, które stanowią około 80% rynku, zalicza się: Francję, Niemcy, Włochy, Hiszpanię i Wielką Brytanię. W tych krajach sprzedano w tym roku 708 503 szt. motocykli i motorowerów.
Zwolennicy jednośladów sugerują, że w czasach pandemii podróżowanie nimi jest bezpieczniejsze niż środkami komunikacji miejskiej. Antonio Perlot, sekretarz generalny ACEM, powiedział: „Kryzys COVID-19 stwarza również decydentom politycznym okazję do ponownego przemyślenia lokalnej polityki transportowej. Obecny kryzys wyraźnie pokazał, że nadmierna zależność od transportu publicznego może być słabym punktem komunikacji miejskiej. Bardziej optymalnym rozwiązaniem byłoby znalezienie równowagi pomiędzy różnymi rodzajami transportu. Na przykład pełniejsze uwzględnienie jednośladów w strukturze transportu może zmniejszyć obecne ryzyko związane z funkcjonowaniem sieci komunikacji publicznej przy jej maksymalnym obciążeniu ".

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem