fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 01 2021

Można zmieniać opony

opoW odpowiedzi na pismo Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego i Związku Dealerów Samochodowych Ministerstwo Zdrowia potwierdziło, że wizyta w warsztatach na wymianę opon jest dozwolona – niezależnie od ograniczeń nałożonych przez rząd w wyniku drugiej fali pandemii koronawirusa.

Przypomnijmy, temperaturą graniczną dla opon letnich jest 7OC. Poniżej tej temperatury mieszanka gumowa bieżnika opony letniej robi się coraz twardsza i nie zapewnia odpowiedniej przyczepności, a droga hamowania się wydłuża. Dlatego okresowa wymiana opon z letnich na zimowe i odwrotnie jest związana głównie z temperaturą, a nie tylko z opadami śniegu. Według badań, opony zimowe w temperaturze poniżej 7OC zapewniają krótszą drogę hamowania od opon letnich od 7 do 11 metrów, w zależności od temperatury.

opony zimoweOznaczeniem opon zimowych jest symbol płatka śniegu i gór. Litery „M+S” nie są oznaczeniem opon zimowych.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem