fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 01 2021

Elektryczna oferta Volvo Trucks

W tym roku polski oddział Volvo Trucks rozpoczął sprzedaż nowych wersji czterech modeli Volvo: FH, FH16, FM i FMX. To bezprecedensowa akcja sprzedażowa w historii tej marki.

volvo

Volvo zdaje sobie jednak sprawę, że przyszłością są pojazdy zelektryfikowane. Producent testuje obecnie odmiany elektryczne modeli: FH, FM i FMX przeznaczone do transportu regionalnego. Masę zestawu ograniczono i do 44 ton, a maksymalny zasięg wynosi 300 km. Produkcja seryjna ma rozpocząć się w 2022 r. W ten sposób Volvo będzie posiadało kompletna ofertę elektrycznych pojazdów do transportu regionalnego, budowanego i przewozu odpadów.
Do transportu długodystansowego Volvo zamierza wyprodukować pojazdy z wodorowymi ogniwami paliwowymi. Przygotowanie infrastruktury do potrzeb pojazdów elektrycznych czy wodorowych wymaga czasu, Volvo przewiduje, że w okresie przejściowym będą stosowane pojazdy z napędem tradycyjnym i ekologicznym. Dlatego podwozia pojazdów umożliwiają stosowanie różnych napędów.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem