fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 01 2021

Niektóre retofity LED legalne w Niemczech

W Niemczech stosowanie niektórych ledowych zamienników żarówek halogenowych w reflektorach jest legalne. W Polsce zabronione jest używanie retrofitów LED na drogach publicznych.
RETROFITY

W Niemczech dopuszczono do stosowania na drogach publicznych niektóre zamienniki LED żarówek halogenowych, ale w połączeniu z konkretnym reflektorem. Jednak używanie retrofitów LED jest obwarowane określonymi warunkami i zostało ograniczone do konkretnych modeli LED-owych zamienników i reflektorów wybranych samochodów. Współpraca zamiennika i reflektora została zweryfikowana na podstawie szczegółowych badań laboratoryjnych, a dla źródeł światła spełniających wymagania przyznano odpowiednie dopuszczenia. Ponadto, po zainstalowaniu takiego konkretnego zamiennika wymaga się od kierowcy wożenia wydrukowanego urzędowego potwierdzenia zgodności i okazywania go przy każdej kontroli pojazdu.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem