fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 01 2021

Jeep świętuje 80-lecie

Rok 2021 jest szczególny dla Jeepa, ponieważ marka świętuje 80-lecie swojego istnienia.
80th Anniversary

Historia tej marki rozpoczęła się w 1941 r. od słynnego Willysa MB – pierwszego masowo produkowanego samochodu z napędem na cztery koła. Tę konstrukcję z lepszym lub gorszym skutkiem starali się powielić inni producenci – od brytyjskiego Land Rovera po japońską Toyotę Land Cruiser.

jeep

Jeep był prekursorem napędu 4x4 w autach cywilnych. Chociaż przez te 80 lat różnie mu się wiodło, przetrwał i dziś ma się całkiem nieźle.
W Europie obchody 80. rocznicy potrwają przez cały 2021 rok, a poświęcone im specjalne wydarzenia będą miały na celu przybliżenia marki i jej dziedzictwa. Pierwsze wydarzenie miało miejsce wczoraj – była to konferencja internetowa, na której zaprezentowano nowe modele edycji specjalnej „80th Anniversary”. Gwiazdą roku 2021 będzie seria specjalna „80th Anniversary" – jubileuszowa specjalna edycja dostępna w pełnej gamie modelowej: Renegade, Compass, Wrangler i Gladiator.

Nowy jest też napęd 4x4, a szczególnie jego hybrydowa odmiana 4xe (modele Renegade 4xe i Compass 4xe). Napęd 4xe będziemy opisywać na łamach „Auto Moto Serwisu”.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem