fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 01 2021

Nokian do 2025 r. wprowadzi oponę wykonaną wyłącznie z materiałów przyjaznych środowisku

NEWNOKIANJednym z ambitnych celów firmy Nokian jest przedstawienie opony koncepcyjnej wykonanej wyłącznie z materiałów ze źródeł odnawialnych i recyklingu do 2025 roku.

Nokian Tyres już od lat projektuje opony z myślą o zrównoważonym rozwoju. W swoich produktach stosuje biomateriały, takie jak olej rzepakowy, a ponadto aktywnie bada nowe, przyjazne dla środowiska surowce oraz możliwości wykorzystania materiałów z recyklingu. Ambicją firmy jest, by jej opony były jak najbardziej ekologiczne, dlatego wyznaczyła sobie ambitny cel: zaprezentować do roku 2025 oponę koncepcyjną, która będzie wykonana w całości z materiałów ze źródeł odnawialnych i z odzysku.
„Jesteśmy pionierem branży od niemal 90 lat. To prawie wiek innowacyjności, a wiele z naszych innowacji służy kierowcom do dzisiaj. Jesteśmy przekonani, że zaprojektowanie tej opony koncepcyjnej będzie podstawą kolejnych innowacji z myślą o lepszej przyszłości” — mówi Olli Seppälä, szef działu badawczo-rozwojowego Nokian Tyres.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem