fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 02 2021

Wyniki Brembo za IV kwartał 2020

W IV kw. 2020 r. Brembo osiągnęło przychody w wysokości 648,7 mln euro. Oznacza to, że wzrosły one o 4,5% w porównaniu z IV kw. ubiegłego roku (+7.8% w porównaniu z analogicznym okresem).

EBITDA wyniosła 121,6 mln euro (marża EBITDA: 18,7%); EBIT wyniósł 70,5 mln euro (marża EBIT: 10,9%). Zysk netto osiągnął 64,8 mln euro (10% sprzedaży). Inwestycje Brembo netto osiągnęły poziom 187,8 mln euro.
Chairman Alberto Bombassei oświadczył: „Wyniki zatwierdzone dzisiaj przez Radę Dyrektorów Brembo są dowodem na to, że firma była zarządzana skutecznie i uważnie w bardzo trudnym roku, a rentowność Grupy udało się uchronić poprzez szybkie i zdecydowane powstrzymanie wpływu negatywnych tendencji na rynku. Wyniki Brembo za 2020 r. świadczą o solidnej pozycji i pozwalają wznowić wypłat dywidendy dla akcjonariuszy, po zawieszeniu w ubiegłym roku z powodu wybuchu pandemii Covid-19.”

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem