fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 02 2021

Elektromobilność według Volvo Trucks Polska

volvo2Już wkrótce zostanie zarejestrowany w Polsce pierwszy pojazd użytkowy Volvo Trucks z napędem elektrycznym. To model FE Electric.

– Zarażamy elektromobilnością naszych klientów – powiedziała na konferencji prasowej Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska. Po Warszawie już jeździ FE Electric i jest przeznaczony do jazdy w mieście. Pojazd, o DMC 27 t, jest napędzany dwoma silnikami elektrycznymi o maksymalnej mocy ciągłej 330 kW współpracującymi z dwubiegową przekładnią. Z zabudową do wywozu śmieci lub lekkim transporcie budowlanym zasięg wynosi do 120 km, a w dystrybucji – do 200 km. Zasięg zależy jednak od konfiguracji akumulatorów, których może być trzy lub cztery, cyklu jazdy i pory roku. Orientacyjny czas ładowania prądem zmiennym wynosi ok. 11 godzin, a stałym – tylko dwie godziny.
2021 ogłoszono rokiem elektromobilności dla Volvo Trucks i jest to rzeczywiście historyczna chwila.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem