fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 02 2021

Oznakowanie aut elektrycznych

Europejscy producenci pojazdów oraz operatorzy infrastruktury ładowania wspólnie wprowadzają ujednolicony zestaw oznakowań dla pojazdów elektrycznych i stacji ładowania.

elektrycznyvw

Nowy zestaw etykiet dla pojazdów elektrycznych i stacji ładowania zacznie być stosowany w całej Europie od 20 marca tego roku, zgodnie z wymogami dyrektywy UE w sprawie wdrażania infrastruktury paliw alternatywnych (2014/94 / UE). Ujednolicone, wyraźne i czytelne etykiety pojawią się w widocznych miejscach obok gniazda pojazdowego na wszystkich nowo produkowanych samochodach elektrycznych – osobowych, użytkowych, motorowerach i motocyklach. Będą ponadto umieszczone na wszystkich elementach infrastruktury do ładowania tj. na każdej wtyczce, na pojedynczych kablach do ładowania oraz na stacjach tankowania pojazdów elektrycznych obok gniazda wyjściowego lub miejsca przechowywania przewodu podłączanego do pojazdu.
Dzięki ujednoliceniu etykietowania w całej UE użytkownikom samochodów – zarówno elektrycznych z zasilaniem bateryjnym, jak też hybrydowych plug-in, czy napędów wodorowych znacznie łatwiej będzie dokonać szybkiej identyfikacji właściwej opcji ładowania.

INFORMACJE DLA KONSUMENTÓW

INFORMACJE DLA OPERATORÓW PUNKTÓW ŁADOWANIA

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem