fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 02 2021

Inter Cars pomaga zyskiwać na recyklingu

BIOservisOdpady wytwarzane przez warsztaty stanowią poważny problem. Z pomocą przychodzi program Bio Service, stworzony przez Inter Cars.

Kwestie ochrony środowiska to temat, który coraz mocniej wybrzmiewa również w branży motoryzacyjnej. Właściciele serwisów pod groźbą wysokich kar administracyjnych, muszą dostosowywać się do nowych przepisów, które narzucają na nie coraz to inne obowiązki.
Dzięki odpowiedniej selekcji zużytych materiałów i sprzętów można zniwelować koszty przez dodatkowe przychody, np. na akumulatorach i tarczach hamulcowych.
W ramach programu Bio Service, Inter Cars zajmuje się kompleksowym odbiorem odpadów warsztatowych, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Po otrzymaniu z serwisów zużytych części, olejów, akumulatorów i opon, są one przekazywane do profesjonalnej utylizacji, albo do recyklingu. Dzięki temu serwisy samochodowe i motocyklowe nie tylko mocniej dbają o ochronę środowiska, ale również mogą pozyskać dodatkowe przychody z tytułu zwrotu zużytych produktów.
Bio Service to także program lojalnościowy dla współpracujących warsztatów, w którym Inter Cars częściowo refinansuje koszty utylizacji na podstawie zakupów produktów. Kolejnym przykładem korzyści mogą być zużyte akumulatory czy tarcze hamulcowe. Gdy właściciele warsztatów decydują się na ich przekazanie do Bio Service, otrzymują przelew na konto.

W ramach programu Bio Service udostępniony został także program BS BIO. Jest to aplikacja komputerowa, która umożliwia warsztatom szybkie i łatwe zamawianie usług odbioru odpadów. System automatycznie podlicza koszty, a jeśli w zgłoszeniu znajdują się pozycje podlegające zapłacie i odsprzedaży, przelicza dane i pokazuje kwotę, jaką trzeba będzie zapłacić operatorowi lub jaką się od niego otrzyma.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem