fb logo

Aktualne wydanie

AMS 04 2022e

ZF i Goodyear łączą siły

Koncern ZF ogłosił zawarcie długoterminowej umowy z firmą Goodyear, łącząc swoje zaawansowane rozwiązania do zarządzania flotą (FMS – Fleet Management Solution) marki Transics z asortymentem wysokowydajnych opon i rozwiązaniami mobilnymi firmy Goodyear.

ZFgoodyear

Początkowo ZF i Goodyear będą oferować europejskim flotom pojazdów użytkowych zintegrowany pakiet aplikacji do zarządzania flotą i oponami, obsługujący floty mieszane i wielomarkowe. Poprzez kompatybilne i elastyczne rozwiązanie, oparte na jednej skrzynce telematycznej, TX-TRAILERPULSETM, floty mogą uzyskać dostęp do usług i wsparcia obu firm, w tym do danych dotyczących opon Goodyear i pełnego dostępu do rozwiązań ZF Transics FMS, TX-TRAILERFITTM oraz TX-CONNECTTM.
Aby dostarczyć zintegrowane rozwiązanie do zarządzania flotą i oponami, ZF i Goodyear będą w czasie rzeczywistym wykorzystywać dane generowane przez naczepy wszelkich producentów układów hamulcowych (T-EBS – Trailer Braking Systems) i czujniki opon. Pozwoli to operatorom flot i kierowcom uzyskać szeroki zakres przydatnych informacji i inteligentnych funkcji. Mają one na celu optymalizację wykorzystania czasu postoju, a jednocześnie unikanie wypadków drogowych i ograniczenie nieplanowanych przestojów.
Dzięki dostarczeniu zaawansowanych informacji na temat stanu technicznego opon i naczep, a także zapewnieniu ulepszonego monitorowania bezpieczeństwa kierowców, współpraca między ZF a Goodyear pomoże również znacznie zmniejszyć liczbę incydentów drogowych na terenie Unii Europejskiej, szacowanych na około 200 tys. przypadków rocznie.
Wspieranie bardziej ekologicznej mobilności umożliwi optymalizację użytkowania pojazdów i niższe emisje. Partnerzy szacują, że współpraca może doprowadzić do redukcji emisji nawet o 2 tony CO2 na przyczepę.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem