fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 06 2021

Spotkanie z Textarem

Polskie przedstawicielstwo firmy TMD Friction, właściciela marki Textar, zorganizowało szkolenie techniczne na torze doskonalenia techniki jazdy Driveland pod Warszawą. Wzięli w nim udział mechanicy z warsztatów, które dokonują zakupów okładzin hamulcowych marki Texar.

TEX1

Uczestnicy wzięli udział w szkoleniu technicznym, a także mieli możliwość odbycia jazd na torze Driveland. Chociaż wydaje się, że wymiana tarcz czy klocków hamulcowych jest czynnością rutynową i wszystkim dobrze znaną, jednak w pojazdach z dużymi kołami jezdnymi wymaga szczególnej dokładności. Zwrócono uwagę na typowe błędy popełniane przez mechaników i omawiano nietypowe przypadki. Ze szkolenia można wysnuć wniosek – warto czytać instrukcję wymiany, szczególnie tarcz i klocków kierunkowych oraz dokładnie mierzyć bicie piasty koła i tarczy hamulcowej, również nowej. Dopuszczalne tolerancje dla poszczególnych modeli samochodów są różne i można je znaleźć w katalogach danych technicznych, chociaż zdarzają się błędy korektorskie, np. zamiast 0,02 mm podana jest wartość 0,2 mm. Dlatego do wartości tolerancji trzeba podchodzić z pewną dozą nieufności i najlepiej sprawdzać w kilku źródłach.

TEX3

Szkolenia techniczne połączone z atrakcjami dla uczestników, jak doskonalenie techniki jazdy na torze czy lot śmigłowcem, są ważną formą propagowania wiedzy technicznej. W przypadku układu hamulcowego ma to szczególne znaczenie. Nie bez znaczenia jest też możliwość osobistego spotkania przedstawicieli Textara z mechanikami.

TEX2

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem