fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Elektryczne Peugeoty

PEUGEPeugeot poinformował, że w modelach e-208 i e-2008 zwiększono zasięg jazdy. Oba całkowicie elektryczne modele (silnik 136 KM) wprowadzono na rynek pod koniec 2019 r. i do tej pory wyprodukowano ponad 90 tys. sztuk.

W celu zwiększenia zasięgu pojazdy zostały wyposażone w opony o zmniejszonym tarciu. Zmieniono też przełożenie w skrzyni biegów. Ciekawym udoskonaleniem jest nowa pompa ciepła, która w połączeniu z czujnikiem wilgotności zainstalowanym w górnej części przedniej szyby optymalizuje efektywność energetyczną ogrzewania i klimatyzacji. Informacje przekazywane przez ten czujnik umożliwiają dokładniejszą kontrolę recyrkulacji powietrza w przedziale pasażerskim, co ma przełożyć się na mniejsze zapotrzebowanie na energię elektryczną zużywaną podczas nagrzewania i utrzymywania temperatury wewnątrz pojazdu, szczególnie w niskich temperaturach otoczenia.
Wszystkie te zmiany zapewnią zwiększony zasięg zgodnie z cyklem homologacji WLTP. Nowy Peugeot e-208 ma teraz zasięg do 362 km zasięgu WLTP, o 22 km więcej. Natomiast zasięg jazdy modelu e-2008 wzrósł do 345 km, o 25 km więcej.
Wygląda na to, że również w samochodach całkowicie elektrycznych szuka się oszczędności za wszelką cenę, podobnie jak w autach spalinowych.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem