fb logo

Aktualne wydanie

1 8 2021

Pełne artykuły

Wygląd klocka hamulcowego

Wygląd zużytego klocka hamulcowego może wiele powiedzieć na temat stanu układu hamulcowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Jaguar i Continental PremiumContact 6

premiumcontactJaguar Land Rover wybrał letnie opony PremiumContact 6 firmy Continental na oryginalne wyposażenie do swojego w pełni elektrycznego SUV-a I-PACE.

W 22-calowych oponach o indeksie nośności XL (extra load) zastosowano ochronę przed przebiciem ContiSeal. Opona PremiumContact 6 została specjalnie zaprojektowana pod kątem dynamicznego prowadzenia i komfortu jazdy, a także krótkiej drogi hamowania i wyjątkowej stabilności na zakrętach, nawet przy dużych prędkościach. W 2021 r. model PremiumContact 6 (205/55 R 16 V) zajął pierwsze miejsce w kompleksowym teście opon letnich przeprowadzonym przez ADAC.

ContiSeal to technologia, która umożliwia kierowcom bezpieczną jazdę, nawet w przypadku, gdy opona została przebita. Bardzo elastyczna polimerowa warstwa ochronna umieszczona po wewnętrznej stronie opony w ciągu ułamków sekundy zamyka wnikające ciała obce i w ten sposób niezawodnie uszczelnia uszkodzone miejsce. Możliwe jest to nawet wtedy, gdy ciało obce nie znajduje się już w oponie. Struktura molekularna tej warstwy pozwala skutecznie uszczelnić przebicia o średnicy nawet do 5 mm. Dzięki temu można zapobiec skutkom około 80 procent wszystkich przebić.

W 2020 r. sześciu z dziesięciu największych producentów pojazdów elektrycznych na świecie zaufało oponom zaprojektowanym przez Continental.

Opony homologowane do Jaguara I-PACE (dostępne również do nabycia u dealerów):
Continental PremiumContact 6, 255/40 R22 103V XL.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem