poniedziałek 17 czerwiec 2019

Aktualne wydanie

Emisja i Elektryfikacja
Okladka AMS 04 2019W 2021 r. producentów aut będzie obowiązywał średni limit emisji CO2 wynoszący 95 g/km liczony dla wszystkich modeli. Jak na razie spełniają go tylko Smart i Tesla. Z dużych koncernów najlepiej wypada Toyota z emisją 99,9 g/km.

Czytaj więcej>>>

MAN podsumowuje rok

 Na konferencji prasowej MAN Truck&Bus Polska podsumowano miniony rok. Spółka sprzedała 4174 sztuki podwozi i ciągników siodłowych w sektorze powyżej 6 t, osiągając 21% udziału w rynku i tym samym stała się liderem. Na naszym rynku spółka sprzedała 37 sztuk autobusów, natomiast polskie zakłady wyprodukowały łącznie 1353 sztuki autobusów niskopodłogowych, z czego większość wyeksportowano.

Rozwija się program MAN Financial Services obejmujący leasing, factoring, ubezpieczenia oraz finansowanie pakietów serwisowych. W ramach tego programu sprzedano 400 nowych pojazdów ciężarowych.
W IV kwartale 2008 r. odnotowano spadek zamówień na świecie i w Polsce. „Odczuwamy pewien niepokój związany ze światowym kryzysem. Nasi klienci są konfrontowani z mniejszym rynkiem zamówień transportowych i nie otrzymują kredytów. Skutkuje to mniejszymi zamówieniami na ciężarówki. Jednak jesteśmy dobrze przygotowani na nadchodzące lata i będziemy kroczyć wytyczoną drogą”- powiedział Jörg Mommertz, prezes zarządu spółki.
Wiceprezes zarządu Michał Luberadzki podkreślił, że w tym roku powstaną dwa nowe serwisy – w Gdańsku i Wrocławiu. Spółka nie rezygnuje z zaplanowanych inwestycji. Rozwijany będzie średnio i długoterminowy wynajem pojazdów, który jest racjonalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Do wynajmu przeznaczono ciągniki siodłowe, wywrotki 8x6 i 8x8 oraz modele TGL i TGM z zabudową kontenerową. Celami spółki na ten rok są utrzymanie pozycji lidera, zwiększenie produkcji autobusów i rozwój sieci serwisowej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem