fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 05 2020

MAN podsumowuje rok

 Na konferencji prasowej MAN Truck&Bus Polska podsumowano miniony rok. Spółka sprzedała 4174 sztuki podwozi i ciągników siodłowych w sektorze powyżej 6 t, osiągając 21% udziału w rynku i tym samym stała się liderem. Na naszym rynku spółka sprzedała 37 sztuk autobusów, natomiast polskie zakłady wyprodukowały łącznie 1353 sztuki autobusów niskopodłogowych, z czego większość wyeksportowano.

Rozwija się program MAN Financial Services obejmujący leasing, factoring, ubezpieczenia oraz finansowanie pakietów serwisowych. W ramach tego programu sprzedano 400 nowych pojazdów ciężarowych.
W IV kwartale 2008 r. odnotowano spadek zamówień na świecie i w Polsce. „Odczuwamy pewien niepokój związany ze światowym kryzysem. Nasi klienci są konfrontowani z mniejszym rynkiem zamówień transportowych i nie otrzymują kredytów. Skutkuje to mniejszymi zamówieniami na ciężarówki. Jednak jesteśmy dobrze przygotowani na nadchodzące lata i będziemy kroczyć wytyczoną drogą”- powiedział Jörg Mommertz, prezes zarządu spółki.
Wiceprezes zarządu Michał Luberadzki podkreślił, że w tym roku powstaną dwa nowe serwisy – w Gdańsku i Wrocławiu. Spółka nie rezygnuje z zaplanowanych inwestycji. Rozwijany będzie średnio i długoterminowy wynajem pojazdów, który jest racjonalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. Do wynajmu przeznaczono ciągniki siodłowe, wywrotki 8x6 i 8x8 oraz modele TGL i TGM z zabudową kontenerową. Celami spółki na ten rok są utrzymanie pozycji lidera, zwiększenie produkcji autobusów i rozwój sieci serwisowej.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem