fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Wycieraczki do ciężarówek Valeo Optiblade Trucks

Firma Valeo wprowdziła do oferty nową gamę wycieraczek Valeo Optiblade Trucks. Gama składa się z 8 pakowanych pojedynczo referencji o długościach od 500 mm do 700 mm. Wśród nich znajdują się trzy referencje wyposażone w zintegrowane dysze spryskiwacza z zastosowaniem między innymi do Mercedesa Actrosa MP4, Volvo FL, FH i FM, Renault Premium.

Aby minimalnie skrócić czas montażu w pojeździe, każda wycieraczka ma zamontowany adaptor. Trzy referencje wyposażone są w dodatkowe adaptory, dzięki temu gama Valeo Optiblade Trucks pokrywa aż 86% europejskiego parku samochodów ciężarowych wyposażonych w wycieraczki w zakresie długości od 500 do 700 mm.


Wszystkie referencje gamy Valeo Optiblade Trucks są produkowane w fabryce Valeo w podkrakowskiej Skawinie. Fabryka w Skawinie od kilkunastu lat specjalizuje się w produkcji wycieraczek, ramion i silniczków na oryginalne wyposażenie wielu producentów pojazdów osobowych, ciężarowych i autobusów. Elementy systemów wycierania wyprodukowane w Skawinie znajdują się na oryginalnym wyposażeniu takich pojazdów jak: MAN, Mercedes, Scania, DAF, Iveco, Volvo, Renault Trucks, Van Hool, CNH, John Deere.

Inżynierom polskiej fabryki Valeo udało się stworzyć wycieraczkę idealną dla rynku wtórnego. W pełni metalowa konstrukcja wycieraczek zapewnia odporność na wibracje, trwałość i niezawodność, tak bardzo pożądaną przez użytkowników pojazdów ciężarowych. Specjalna powłoka gumowa pióra gwarantuje efektywne wycieranie nawet w najcięższych warunkach pogodowych. Atrakcyjna cena wycieraczek Valeo Optiblade Trucks stanowi niezwykle ciekawą alternatywę dla produktów konkurencji.

Katalog produktowy:
http://www.valeoservice.com/html/poland/pl/produits.catalogueproduits.php

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem