fb logo

Aktualne wydanie

AMS 06 2022e

Pełne artykuły

Silniki Mazdy z technologią Skyactiv-G w warsztacie

W uzupełnieniu wiedzy technicznej potrzebnej do serwisowania benzynowych silników Mazdy przedstawione zostaną dane niezbędne do przetestowania czujników układu dolotowego i informacje o układach napędowym i ładowania oraz procedurach obsługi elektrycznego hamulca postojowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Oleje z certyfikatem CO2 neutral

 

Castrol edge pro moody starpak 1l generic

Rodzina olejów Castrol Professional jako pierwsza na świecie otrzymała certyfikat CO2 neutral. Oznacza to, że emisja dwutlenku węgla przy produkcji tych olejów została zneutralizowana poprzez projekty związane z ochroną środowiska. Firma wybiera dostawców i zamawia komponenty do produkcji w taki sposób, by maksymalnie obniżyć emisję CO2. Także wysyłka gotowych produktów jest tak planowana, by ograniczyć emisję gazów cieplarnianych, np. używa się pojazdów z napędem elektrycznym, a trasy przejazdów są optymalizowane.

Rodzina produktów Castrol Professional (EDGE Professional, Magnatec Professional i GTX Professional) została stworzona wspólnie z producentami samochodów, w czym Castrol ma bogate tradycje. Już w 1914 r. wprowadzono na rynek olej Ford Castrol oficjalnie zalecany przez Ford Motor Company. Obecnie Ford rekomenduje produkty Castrol Magnatec Professional. Gama składa się z czterech produktów o lepkości E 5W-20 (do silników z rodziny EcoBoost), A5 5W-30 (do pozostałych silników benzynowych i Diesla), OE 5W-40 (do silników Forda Ka) oraz D 0W-30 (do silników Diesla stosowanych w nowym Mondeo).

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem