fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Promocja w Magneti Marelli

 

Magneti MarelliUrządzenie TPMS wraz z uniwersalnym testerem diagnostycznym:
TPMS Connect Evo + SMART
Jak obiecuje producent - Uniwersalne czujniki Programowalne, to zmniejszenie kosztów magazynowania części zamiennych, dzięki możliwości programowania dowolnych uniwersalnych czujników. TPMS Connect Evo pomaga, krok po kroku,        w fazie przeprogramowania i pozwala na pokrycie ponad 95% modeli pojazdów.

Zestaw do przeprogramowania pozwala zaprogramować czujniki w pojazdach poprzez gniazdo diagnostyczne. Urządzenie posiada funkcję aktywowania czujników.

TEST CZUJNIKÓW - funkcja testowania pojazdu pozwala sprawdzić prawidłowe działanie czujników i ich baterii podczas
przyjmowania pojazdu do serwisu (przed rozpoczęciem jakichkolwiek interwencji)
– pozwala zapisać i wydrukować raporty z badań dla klientów (przez PC). Możliwość klonowania ID czujnika

- DIAGNOZA STEROWNIK A TPMS - możliwość sprawdzenie błędów i przyczyn ewentualnego zapalania kontrolki TPMS na desce rozdzielczej, bezprzewodowy pomiar temperatury i ciśnienia w oponach, identyfikacja ID czujników bez ich demontażu. Pozwala na

- INFORMACJA TECHNICZNA - ułatwia obsługę samochodu w zakresie czynności związanych z kołami i układem TPMS, podając moment dokręcenia czujnika do koła i zaworów, podając ciśnienie w ogumieniu oraz pozwalając sprawdzić kody czujników ciśnienia
jako części zamiennych.

-WYDRUK P ROTOKOŁU - pozwala na sprawdzenie funkcjonowania systemu TPMS oraz ciśnienia w kołach po wykonaniu czynności serwisowych. Połączeniu testera TPMS z komputerem PC daje możliwość wydruku kompletnego raportu przeprowadzonego testu.

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem