fb logo

Aktualne wydanie

AMS 06 2022e

Pełne artykuły

Silniki Mazdy z technologią Skyactiv-G w warsztacie

W uzupełnieniu wiedzy technicznej potrzebnej do serwisowania benzynowych silników Mazdy przedstawione zostaną dane niezbędne do przetestowania czujników układu dolotowego i informacje o układach napędowym i ładowania oraz procedurach obsługi elektrycznego hamulca postojowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Wspomaganie kierownicy od TRW

 

TRW EPS Column DriveFirma TRW poinformowała, że trzecia generacja elektrycznego wspomagania kolumny kierowniczej (EPS) będzie montowana w następujących pojazdach: VW Polo, Up i e-Up, Audi S1, Skoda Rapid, Space Back, Fabia i Citigo oraz Fiat 500L. Trzecia generacja EPS CD firmy TRW oparta została na modułowej architekturze, co pozwala na większą swobodę projektowania przestrzeni, jak również przyczynia się do obniżenia kosztów związanych z wymianą części po upływie okresu eksploatacji.

TRW oferuje dwa typy systemu EPS. Pierwszym z nich jest jednostka napędowa kolumny zamontowana na kolumnie kierownicy wewnątrz przedziału pasażerskiego. Drugie to napęd pasowy, w którym siła wspomagania przekazywana jest na listwę zębatą za pomocą pasa i mechanizmu z nakrętką kulową.

„Wprowadzając na rynek nowy system wspomagania kolumny kierowniczej EPS, TRW oferuje producentom pojazdów korzyści związane z redukcją kosztów i ochroną środowiska”, mówi Kesselgruber. „Technologia ta przyczynia się do oszczędności paliwa na poziomie 0,3-0,4l/100 km, co oznacza redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery o 7-8g/km w porównaniu do tradycyjnych hydraulicznych systemów wspomagania”.

Firma TRW rozpoczęła produkcję technologii EPS w 2001 roku i od tego czasu wyprodukowała ponad 26 milionów egzemplarzy systemu dla klientów na całym świecie.

 

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem