fb logo

Aktualne wydanie

1 8 2021

Pełne artykuły

Wygląd klocka hamulcowego

Wygląd zużytego klocka hamulcowego może wiele powiedzieć na temat stanu układu hamulcowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Nowe oleje Lotos

Lotos Oil wprowadził do oferty cztery oleje syntetyczne przeznaczone do samochodów pogwarancyjnych: SYNTHETIC 504/507 SAE 5W-30 (do pojazdów koncernu VW), SYNTHETIC C2+C3 SAE 5W-30, SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W-30 (dla pojazdów marki Ford) i SYNTHETIC TURBODIESEL SAE 5W-40.

6-lotosZ danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN) zawartych w raporcie „Przemysł i Handel Naftowy 2014” wynika, że polscy kierowcy odchodzą od olejów mineralnych. W 2013 r. co czwarty silnik pojazdu osobowego w Polsce był zalewany olejem o lepkości 15W bądź 20W, to w 2014 udział ten spadł już tylko do 21%. Z kolei udział olejów syntetycznych wzrósł do 49%. Pozostałe 30% należy do olejów półsyntetycznych (o średnich lepkościach). To przede wszystkim następstwo stopniowego odmładzania poruszających się po polskich drogach samochodów.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem