wtorek 17 lipiec 2018

Aktualne wydanie

RODO, kasa i Bosch
001 Okladka AMS05Ledwo warsztaty uporały się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), a już szykują się kolejne wyzwania – kasy fiskalne online. Warsztaty będą najprawdopodobniej musiały wymienić dotychczasowe kasy fiskalne na urządzenia przesyłające na bieżąco informacje o rodzaju usługi, wysokości podatku, stawki VAT.

 Czytaj więcej>>>

Bilstein dla modeli VAG

Bilstein wprowadził do oferty referencje DampTronic, które obejmują amortyzatory z serii Replacement B4 (odpowiedniki fabrycznie montowanych) oraz Performance B6 (konstrukcje o poprawionych osiągach). Wkrótce dostępne będą także gwintowane zestawy B16 z regulacją fazy dobicia i odbicia.

bilstein nowe

Nowe referencje to:
- BILSTEIN B4 DampTronic (oś przednia), nr referencji 23-238978,
- BILSTEIN B4 DampTronic (oś tylna), nr referencji 20-238988,
- BILSTEIN B6 DampTronic (oś przednia), nr referencji 23-254343,
- BILSTEIN B6 DampTronic (oś tylna), nr referencji 20-254353,
- BILSTEIN B16 DampTronic (zestaw na obie osie), nr referencji 49-255874.

W 2012 r. konstruktorzy z Grupy Volkswagen wprowadzili nową płytę podłogową MQB. Od tej pory bazują na niej wszystkie kolejne generacje samochodów miejskich i rodzinnych spod znaku Audi, Seat, Škoda i Volkswagen. Na płycie MQB powstały również najnowsze modele z niezwykle popularnego segmentu crossoverów oraz SUV. Są to między innymi Audi Q2, Seat Arona i Ateca, Škoda Karoq i Kodiaq oraz Volkswagen T-Roc i Tiguan. Łącznie to 22 modele tych marek.
Część z tych modeli wyposażona jest w adaptacyjny system zawieszenia DCC (Adaptive Chassis Control). Bilstein oferuje do niego amortyzatory z aktywnym systemem tłumienia DampTronic.

W przypadku wątpliwości przy doborze amortyzatorów, sprężyn bądź kompletnych zestawów do konkretnego modelu, warto skorzystać z katalogu on-line, dostępnego pod nowym adresem: https://pl.bilstein.com.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem