wtorek 18 czerwiec 2019

Aktualne wydanie

Emisja i Elektryfikacja
Okladka AMS 04 2019W 2021 r. producentów aut będzie obowiązywał średni limit emisji CO2 wynoszący 95 g/km liczony dla wszystkich modeli. Jak na razie spełniają go tylko Smart i Tesla. Z dużych koncernów najlepiej wypada Toyota z emisją 99,9 g/km.

Czytaj więcej>>>

Tarcza współodlewana od Brembo

Ta tegorocznych targach Automechanika we Frankfurcie Brembo zaprezentowało nową gamę tarcz hamulcowych współodlewanych CO-CAST.
tarczeBREMBO

Tarcza została stworzona, aby zastąpić dostępne na rynku części zamiennych tarcze kompozytowe premium stosowane w Mercedesach wyższej klasy, dla których Brembo dostarcza także hamulce o jakości OE.
Kapelusz tarczy jest otrzymywany w procesie prasowania, a następnie umieszczany w formie odlewniczej, do której wprowadzane jest płynne żeliwo o temperaturze 1400°C. W miarę twardnienia żeliwa, wokół specjalnych stalowych zębów dzwonu, następuje zespolenie z powierzchnią hamującą. W rezultacie otrzymywana jest lekka tarcza hamulcowa składająca się z powierzchni hamującej, wykonanej z wysokowęglowego żeliwa oraz stalowego kapelusza, które są odpowiednio sprzężone w procesie odlewania.
W nowej gamie produktów Brembo z certyfikatem UNECE R-90 szczególną uwagę zwrócono na pełną zgodność z najbardziej surowymi wymogami wytrzymałości i bezpieczeństwa oraz zapewnienie osiągów odpowiadających wydajności produktów oryginalnych.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem