fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

TRANSMAX

CASTROL TXCastrol rozszerza portfolio produktów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla w Europie o linię zaawansowanych olejów do przekładni i mostów napędowych Castrol TRANSMAX.

Produkty Castrol TRANSMAX są przeznaczone do mostów napędowych oraz automatycznych i manualnych skrzyń biegów. Produkty te zostały zweryfikowane jako neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla zgodnie z uznaną międzynarodową normą PAS 2060.
Zaawansowana gama olejów Castrol TRANSMAX z technologią Smooth Drive Technology zawiera aktywne molekuły ochronne, które automatycznie dopasowują swój poziom tarcia do zmian ciśnienia i prędkości. Pomaga to wydłużyć żywotność przekładni i zapewnia płynniejszą zmianę biegów przez dłuższy czas.

W 2014 r. firma Castrol, jako pierwsza na świecie, zaoferowała środki smarne z certyfikatem neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla zgodnie z normą PAS2060 – Castrol PROFESSIONAL. Od tego czasu Castrol nieustannie rozszerza swoją ofertę produktów neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla dla samochodów osobowych i pojazdów użytkowych – od jej wprowadzenia udało się zrównoważyć 3,3 mln ton CO2e. Castrol zobowiązuje się, by 50% wolumenu wiodących produktów firmy sprzedanych w Europie w pierwszej połowie 2021 roku posiadało certyfikat neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla. Obejmuje to wszystkie produkty sprzedawane pod wiodącymi liniami produktowymi Castrol, takimi jak: EDGE, POWER 1, VECTON i CASTROL ON.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem