fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Nowe retrofity OSRAM

retrofity osramDo retrofitów LEDriving HL firmy OSRAM, zastępujących popularne żarówki reflektorowe – H4, H7, H11 i HB4, dołączył niedawno zamiennik żarówki H1. Poszerzono także gamę akcesoriów, które umożliwią montaż retrofitów H7.

Zamiennik żarówki H1 ma 5-letnią gwarancję i świeci światłem o temperaturze barwowej 6000 K. Wszystkie retrofity rodziny OSRAM LEDriving HL mają kompaktowe rozmiary, dzięki czemu pasują do większości samochodów. Wszystkie produkty tej gamy mogą być stosowane w pojazdach z instalacją o napięciu 12 i 24V, z wyjątkiem nowości – H1, która jest zaprojektowana wyłącznie do samochodów osobowych.

W ofercie pojawiły się też cztery nowe adaptery do retrofitów H7, umożliwiające ich montaż w wielu modelach aut. Kolejną nowością jest układ Smart Canbus, który pozwala uniknąć błędów spalonej żarówki czy migotania.

Należy pamiętać, że wciąż nie ma przepisów umożliwiających stosowanie retrofitów LED zamiast żarówek w pojazdach poruszających się po drogach publicznych. Nie ma przeszkód, by korzystać z ich zalet np. w pojazdach typu off-road.

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem