fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Ogłoszenie

 

Wyniki etapu kwalifikacyjnego do konkursu „Ekspert Samochodowy roku 2014” w ramach I Kongresu Ekspertów Samochodowych przeprowadzonego podczas Auto Land Expo 2014 w Ostródzie 10 maja 2014.
30 osób rywalizowało w 8 kategoriach co łącznie umożliwiało 240 kwalifikacji. Specjalistami którzy przeszli pozytywnie etap kwalifikacyjny i wyróżnili się umiejętnościami zostali:

 


1.    Andrzej Poniewierka – 100% - Systemy bezpieczeństwa czynnego
2.    Jacek Poniewierka – 90% - Systemy bezpieczeństwa biernego
3.    Zbigniew Krawętkowski – 70% - Systemy bezpieczeństwa biernego
4.    Ireneusz Zieliński – 70% - Silniki o zapłonie samoczynnym oraz automatyczne skrzynie biegów
5.    Rafał Lewczyk – 70% - Wtrysk benzyny
6.    Paweł Wesołowski – 70% - Systemy bezpieczeństwa czynnego
7.    Piotr Łaski – 60% - Wtrysk benzyny
8.    Ryszard Poniewierka – 60% - Systemy bezpieczeństwa biernego
9.    Grzegorz Misztuk – 60% - Silniki o zapłonie samoczynnym

 


Wszystkim zwycięzcom gratulujemy.


Przewodniczący Kapituły konkursowej

     Dr inż. Sławomir Olszowski

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem