fb logo

Aktualne wydanie

AMS 06 2022e

Pełne artykuły

Silniki Mazdy z technologią Skyactiv-G w warsztacie

W uzupełnieniu wiedzy technicznej potrzebnej do serwisowania benzynowych silników Mazdy przedstawione zostaną dane niezbędne do przetestowania czujników układu dolotowego i informacje o układach napędowym i ładowania oraz procedurach obsługi elektrycznego hamulca postojowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

„Młode Kadry” w Opolu

Jeszcze w grudniu, do programu „Młode Kadry” prowadzonego przez Inter Cars przystąpił Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu. W ramach projektu szkoła otrzymała sprzęt wartości 100 tys. zł i pakiet szkoleń dla uczniów i nauczycieli o wartości 30 tys. zł.

1-2015-kadryOpolska placówka jest już 15 instytucją, która przystąpiła do programu „Młode Kadry”. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Inter Cars SA, w tym członek Zarządu Witold Kmieciak, partnerzy programu, edukacyjne władze miasta oraz nauczyciele i uczniowie szkoły.

Podczas swojego wystąpienia Bogusław Januszko, dyrektor ZSM, przytoczył list Minister Edukacji Narodowej, Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która rok szkolny 2014/2015 uznała Rokiem Szkoły Zawodowców. Edukacja zawodowa przechodzi swój renesans i program „Młode Kadry” prowadzony przez Inter Cars odpowiada na potrzeby nie tylko branży motoryzacyjnej, ale również całego rynku pracy. Kolejnym krokiem twórców programu są starania, aby wiedza przekazywana w jego ramach, stała się częścią oficjalnego programu nauczania. W czasie uroczystości w Opolu potwierdził to Maciej Bobrowski, kierownik Działu Szkoleń Technicznych Inter Cars SA. Głównym celem programu jest poszerzenie wiedzy motoryzacyjnej wśród młodzieży szkół i ośrodków szkolenia zawodowego oraz ułatwienie startu na rynku pracy. W ten sposób Inter Cars SA razem ze swoimi partnerami chce współtworzyć rynek motoryzacyjny oraz kreować nowe standardy, m. in. poprzez przepływ wiedzy pomiędzy partnerami programu, szkolenia, programy trenerskie oraz praktyki i staże.

Do końca 2014 roku program „Młode Kadry” objął opieką 15 placówek. Celem organizatorów jest włączenie do projektu kolejnych szkół, tak aby w 2016 było ich aż 25 na terenie całego kraju. Partnerami strategicznymi programu są: Bosch, Castrol, LuK/Ina/Fag, a partnerami: ContiTech, Mahle, NTN SNR, Osram, SKF.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem