fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

„Młode Kadry” w Opolu

Jeszcze w grudniu, do programu „Młode Kadry” prowadzonego przez Inter Cars przystąpił Zespół Szkół Mechanicznych w Opolu. W ramach projektu szkoła otrzymała sprzęt wartości 100 tys. zł i pakiet szkoleń dla uczniów i nauczycieli o wartości 30 tys. zł.

1-2015-kadryOpolska placówka jest już 15 instytucją, która przystąpiła do programu „Młode Kadry”. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele Inter Cars SA, w tym członek Zarządu Witold Kmieciak, partnerzy programu, edukacyjne władze miasta oraz nauczyciele i uczniowie szkoły.

Podczas swojego wystąpienia Bogusław Januszko, dyrektor ZSM, przytoczył list Minister Edukacji Narodowej, Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która rok szkolny 2014/2015 uznała Rokiem Szkoły Zawodowców. Edukacja zawodowa przechodzi swój renesans i program „Młode Kadry” prowadzony przez Inter Cars odpowiada na potrzeby nie tylko branży motoryzacyjnej, ale również całego rynku pracy. Kolejnym krokiem twórców programu są starania, aby wiedza przekazywana w jego ramach, stała się częścią oficjalnego programu nauczania. W czasie uroczystości w Opolu potwierdził to Maciej Bobrowski, kierownik Działu Szkoleń Technicznych Inter Cars SA. Głównym celem programu jest poszerzenie wiedzy motoryzacyjnej wśród młodzieży szkół i ośrodków szkolenia zawodowego oraz ułatwienie startu na rynku pracy. W ten sposób Inter Cars SA razem ze swoimi partnerami chce współtworzyć rynek motoryzacyjny oraz kreować nowe standardy, m. in. poprzez przepływ wiedzy pomiędzy partnerami programu, szkolenia, programy trenerskie oraz praktyki i staże.

Do końca 2014 roku program „Młode Kadry” objął opieką 15 placówek. Celem organizatorów jest włączenie do projektu kolejnych szkół, tak aby w 2016 było ich aż 25 na terenie całego kraju. Partnerami strategicznymi programu są: Bosch, Castrol, LuK/Ina/Fag, a partnerami: ContiTech, Mahle, NTN SNR, Osram, SKF.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem