fb logo

Aktualne wydanie

AMS 06 2022e

Pełne artykuły

Silniki Mazdy z technologią Skyactiv-G w warsztacie

W uzupełnieniu wiedzy technicznej potrzebnej do serwisowania benzynowych silników Mazdy przedstawione zostaną dane niezbędne do przetestowania czujników układu dolotowego i informacje o układach napędowym i ładowania oraz procedurach obsługi elektrycznego hamulca postojowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Sachs Race Cup 2015

To już 3 edycja imprezy zorganizowanej przez polskie przedstawicielstwo koncernu ZF Friedrichshafen AG. Sachs Race Cup 2015, tym razem pod hasłem „Niech wygra najlepszy!” jest akcją skierowaną do warsztatów pojazdów osobowych i ciężarowych, zaopatrujących się oryginalne części firmy ZF. Podobnie jak w latach ubiegłych, odbędą się całodniowe szkolenia techniczne dla pracowników warsztatów połączone z zawodami samochodów wyścigowych na torach Kamieniu Śląskim (28.05.2015), „Jastrząb” w Szydłowcu (10.06.2015) i Bednarach k. Poznania (28.067.2015).

Szkolenia w ramach Sachs Race Cup odbywają się w 4 blokach, zwanych stacjami. 2 pierwsze z nich to eksperckie szkolenie techniczne, podczas których uczestnicy otrzymują szczegółowe informacje i biorą udział w praktycznych zadaniach warsztatowych pod okiem szkoleniowców z ZF. Pierwsze z nich dotyczyć będzie systemu CDC – amortyzatorów z bezstopniową regulacją tłumienia. W jego trakcie uczestnicy zapoznają się z procesem zmieniających się drgań. Część teoretyczna obejmie budowę i działanie systemu, a następnie odbędą szkolenie praktyczne na przygotowanym w tym celu samochodzie.

Uczestnicy z rynku ciężarowego będą szkolili się w obsłudze nowoczesnych systemów amortyzacji drgań w pojazdach komercyjnych. Mechanicy uzyskają wiedzę z zakresu budowy i działania amortyzatorów CDC, PDC, CALM, ich montażu i diagnozy systemów tłumiących CDC, PDC, CALM.

Drugie szkolenie będzie poświęcone wymianie oleju w automatycznych skrzyniach biegów i będzie rozbudowane o budowę układu mechatroniki oraz jego demontażem na poszczególne elementy. Eksperci ZF przeprowadzą dokładną analizę najczęściej popełnianych błędów podczas czyszczenia, wymiany i montażu poszczególnych części automatycznych skrzyń biegów. Uczestnicy zapoznają się z podstawami funkcjonowania skrzyń serii 6 HP i przekładni hydrokinetycznej oraz budową elektronicznego modułu sterującego przekładniami automatycznymi. Podczas szkolenia poruszone zostaną tematy systematycznych wymian i doboru właściwego rodzaju oleju we współczesnych skrzyniach automatycznych.

Mechanicy obsługujący samochody ciężarowe zapoznają się z Nowoczesnymi układami sprzęgieł w pojazdach komercyjnych. Będzie to dotyczyło aspektów budowy , zasada działania i montażu sprzęgła z samoregulacją X-Tend oraz sprzęgła dwutarczowego. W części praktycznej uczestnicy zajmą się regulacją sprzęgła dwutarczowego oraz sprawdzaniem i i korekcją bicia bocznego tarcz sprzęgłowych. Uczestnicy dowiedzą się również jakie problemy najczęściej występujące po wymianie sprzęgieł.

Podczas tzw. „Fun Station” na uczestników czekają testy sprawnościowe w specjalnie przygotowanych pojazdach. M.in. uczestnicy podzieleni na czteroosobowe zespoły zasiądą w Volkswagenie Golfie o podwójnym układzie kierowniczym. Na stacji uczestników czeka zadanie wychodzenia z poślizgu samochodami z zainstalowanymi trolejami oraz próba stewarda polegająca na precyzyjnej jeździe z piłeczką tenisową umieszczoną na stelażu zamocowanym na masce pojazdu.

Na czwartej stacji na uczestników czeka współzawodnictwo w specjalnie przygotowanych samochodach marki BMW E46 w specyfikacji wyścigowej. Każdy z gości otrzyma możliwość przejechania kilku okrążeń na torze pod bacznym okiem instruktora, który w razie potrzeby udzieli porad jak szybciej i skuteczniej pokonywać zakręty toru. Po około 10 minutach jazdy zmierzony zostanie finałowy czas okrążenia. Pod koniec każdego dnia 50 najlepszych uczestników walczyć będzie o pierwsze miejsce podium z atrakcyjnymi nagrodami.

Podstawowym warunkiem udziału w Sachs Race Cup 2015 jest zakup przez warsztat, w okresie od 2 stycznia do 15 maja 2015 roku, części marek: Sachs, Lemförder, oraz ZF Parts, o wartości minimalnej wynoszącej, (zależnej od wielkości warsztatu) w przypadku warsztatów osobowych od 2 do 6 tys. zł, a warsztatów ciężarowych - od 4 do 12 tys. zł.

Zaproszenia do udziału w Sachs Race Cup 2015 otrzyma 1000 pracowników warsztatów, które osiągną najlepsze wyniki w poszczególnych kategoriach.

Udział w akcji można zgłosić na stronie internetowej www.zf.com/pl lub warszawskim biurem ZF pod numerem telefonu: (22) 544 84 75, a także bezpośrednio u dystrybutorów uczestniczących w akcji: Inter Cars, Inter Team, Moto-Profil, Auto Partner, Gordon, Fota, AD Polska, Inter Land, Hart, Martex, Motorol oraz Euromaster.

Firma ZF jest globalnym liderem w dziedzinie technologii przeniesienia napędu oraz zawieszenia. Firma obchodzi w tym roku 100-lecie swego istnienia. Powstała w 1915 r. Friedrichshafen jako „Zahnradfabrik GmbH“, a wśród jej założycieli znajdowała się m.in. spółka Luftschiffbau Zeppelin GmbH. Początkowo zajmowała się konstruowaniem przekładni dla statków powietrznych, dopiero w 1919 r zmieniła profil na samochody osobowe i użytkowe.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem