fb logo

Aktualne wydanie

AMS 06 2022e

Pełne artykuły

Silniki Mazdy z technologią Skyactiv-G w warsztacie

W uzupełnieniu wiedzy technicznej potrzebnej do serwisowania benzynowych silników Mazdy przedstawione zostaną dane niezbędne do przetestowania czujników układu dolotowego i informacje o układach napędowym i ładowania oraz procedurach obsługi elektrycznego hamulca postojowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Bosch zwiększa obroty

Bosc AA40a-11.14Według wstępnych danych, w roku 2014 Grupa Bosch zwiększyła obroty o 6,2%, do 48,9 mld euro. Grupa poprawiła również dochodowość. Według wstępnych danych zysk operacyjny EBIT (przed odliczeniem podatków i odsetek) wyniósł prawie 3 mld EUR. Oznacza to poprawę o ok. 1 punkt procentowy w porównaniu do roku 2013, z pominięciem efektów jednorazowych i specjalnych.

„Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej na świecie udało nam się osiągnąć cele zakładane na rok 2014” – powiedział dr Volkmar Denner, prezes zarządu spółki Robert Bosch GmbH. Według wstępnych danych, w Europie, obroty Grupy Bosch zwiększyły się o ok. 2%. Na koniec ubiegłego roku Grupa zatrudniała na całym świecie ok. 290 tys. pracowników, o ok. 9 100 osób więcej niż w roku poprzednim.
W nadchodzących latach Grupa Bosch zamierza wykorzystywać możliwości wynikające z rozwoju w obszarach komunikacji za pośrednictwem Internetu, automatyzacji, elektryfikacji, efektywności energetycznej oraz szanse związane z rosnącym znaczeniem rynków rozwijających się. Dzięki przejęciu spółki BSH Hausgeräte GmbH oraz planowanemu przejęciu spółki ZF Lenksysteme GmbH Bosch będzie umacniał swoją pozycję w dwóch szybko rozwijających się obszarach: „inteligentnych domów” oraz zautomatyzowanej jazdy samochodami. Bosch ma doświadczenie w integracji podzespołów samochodowych, można się więc spodziewać, że odegra istotną rolę w projektowaniu autonomicznych pojazdów.
Przykładem innowacyjnego myślenia strategów Boscha są bezprzewodowe czujniki instalowane w nawierzchni jezdni. Czujniki rozpoznają, czy miejsce parkingowe jest zajęte przez auto, czy nie, i przesyłają tę informację do sieci internetowej. Czujniki mogą pozostać na miejscu przez kilka lat, gdyż zużywają mało energii i są umieszczone w trwałych obudowach.

 

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem