fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Bosch zwiększa obroty

Bosc AA40a-11.14Według wstępnych danych, w roku 2014 Grupa Bosch zwiększyła obroty o 6,2%, do 48,9 mld euro. Grupa poprawiła również dochodowość. Według wstępnych danych zysk operacyjny EBIT (przed odliczeniem podatków i odsetek) wyniósł prawie 3 mld EUR. Oznacza to poprawę o ok. 1 punkt procentowy w porównaniu do roku 2013, z pominięciem efektów jednorazowych i specjalnych.

„Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej na świecie udało nam się osiągnąć cele zakładane na rok 2014” – powiedział dr Volkmar Denner, prezes zarządu spółki Robert Bosch GmbH. Według wstępnych danych, w Europie, obroty Grupy Bosch zwiększyły się o ok. 2%. Na koniec ubiegłego roku Grupa zatrudniała na całym świecie ok. 290 tys. pracowników, o ok. 9 100 osób więcej niż w roku poprzednim.
W nadchodzących latach Grupa Bosch zamierza wykorzystywać możliwości wynikające z rozwoju w obszarach komunikacji za pośrednictwem Internetu, automatyzacji, elektryfikacji, efektywności energetycznej oraz szanse związane z rosnącym znaczeniem rynków rozwijających się. Dzięki przejęciu spółki BSH Hausgeräte GmbH oraz planowanemu przejęciu spółki ZF Lenksysteme GmbH Bosch będzie umacniał swoją pozycję w dwóch szybko rozwijających się obszarach: „inteligentnych domów” oraz zautomatyzowanej jazdy samochodami. Bosch ma doświadczenie w integracji podzespołów samochodowych, można się więc spodziewać, że odegra istotną rolę w projektowaniu autonomicznych pojazdów.
Przykładem innowacyjnego myślenia strategów Boscha są bezprzewodowe czujniki instalowane w nawierzchni jezdni. Czujniki rozpoznają, czy miejsce parkingowe jest zajęte przez auto, czy nie, i przesyłają tę informację do sieci internetowej. Czujniki mogą pozostać na miejscu przez kilka lat, gdyż zużywają mało energii i są umieszczone w trwałych obudowach.

 

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem