piątek 22 marzec 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
1 2 2019weszliśmy w nowy rok bogatsi o 531880 nowych samochodów sprzedanych w 2018 r., to o 9,4% więcej nowych aut niż w roku 2017. Średnia wieku sprowadzanych aut to 12 lat, a 43% tych pojazdów ma silnik Diesla. Będzie co naprawiać, warsztatom ani pracy, ani klientów nie zabraknie.

Czytaj więcej>>>

Nowa polityka Bridgestone’a

bridgestoneBridgestone zaprezentował nową Globalną Politykę Zrównoważonych Zakupów, która ma zapewnić lepszą współpracę z dostawcami i promocję dobrych praktyk.

Nowe zasady mają usprawnić komunikację ze wszystkimi kontrahentami i pozwolić na osiągnięcie długoterminowych korzyści środowiskowych, społecznych oraz gospodarczych.
Masaaki Tsuya, dyrektor generalny Bridgestone Corporation powiedział: Zgodnie z hasłem „Our Way to Serve”, naszym celem jest korzystanie tylko ze zrównoważonych surowców. Nowa polityka gwarantuje osiągnięcie takiego stanu rzeczy do 2050 roku i w latach późniejszych. Łączy ona wszystkie stosowane dotąd wytyczne w jeden dokument, który jasno określa wymagania dotyczące współpracy z Bridgestone. Wykorzystujemy znaczne ilości naturalnego kauczuku i dlatego bardzo zależy nam na maksymalnym zrównoważeniu procesu jego dostaw. Nasza polityka obejmuje cztery główne obszary:
• transparentność – w tym przejrzystość działań i dobre zarządzanie;
• przestrzeganie norm i przepisów – przestrzeganie przepisów i regulacji obowiązujących w miejscach, w których Bridgestone prowadzi działalność;
• jakość, koszt, dostawa i innowacja – zapewnienie terminowej, rozsądnej cenowo dostawy produktów i usług najwyższej jakości przy jednoczesnym wdrażaniu innowacyjnych technologii;
• zrównoważone dostawy – propagowanie dostaw przyjaznych dla środowiska i człowieka, uwzględniających konieczność oszczędności wody, ochrony gruntów i dbania o ludzkie zdrowie i bezpieczeństwo.

Nowe zasady, dostępne w 12 językach, będą wdrażane, regulowane i egzekwowane regionalnie. Podczas ich wprowadzania najważniejsza będzie współpraca z dostawcami, klientami i ekspertami branżowymi. W ciągu najbliższych 18 miesięcy firma będzie na bieżąco kontrolować, czy nowa polityka jest przez nich wprowadzana w życie. Pod koniec tego okresu dostawcy otrzymają specjalny kwestionariusz samooceny.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem