fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

MANN+HUMMEL rośnie w siłę

MANNW wymagającym roku finansowym 2020 firma MANN + HUMMEL była w stanie osiągnąć bardzo solidny wynik – powiedział Kurk Wilks, prezes Zarządu Grupy MANN + HUMMEL, podczas prezentacji rocznego raportu za ubiegły rok.

Światowy producent filtrów zakończył rok ze sprzedażą na poziomie 3,8 mld euro (2019: 4,2 mld euro). Spadek globalnej produkcji samochodów (minus 16,9 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem) negatywnie wpłynął na biznes, ale można go znacznie złagodzić poprzez konsekwentne działania i dywersyfikację portfolio produktów, która rozpoczęła się wiele lat temu. Tym samym spadek sprzedaży wyniósł tylko około 8,9 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. Zysk operacyjny przed odliczeniem odsetek i podatków (EBIT) wyniósł 165 mln euro, a zatem był wyższy od wartości z poprzedniego roku (2019: 153 mln euro).
Wraz z przejęciem HELSATECH GmbH i HELSACOMP GmbH we wrześniu 2020 r. MANN + HUMMEL poszerzył swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie technologii węgla aktywnego i produkcji membran elastomerowych. Dzięki temu firma MANN + HUMMEL będzie mogła w przyszłości zaoferować jeszcze szersze portfolio produktów w obszarze filtracji molekularnej. Nawet jeśli rok 2021 był do tej pory pod silnym wpływem pandemii Covid 19, kierownictwo MANN + HUMMEL nie widzi powodów do niepokoju: „Nie widzimy zagrożeń, które mogłyby zagrozić istnieniu firmy. MANN + HUMMEL będzie konsekwentnie realizować swoją strategię transformacji i nadal inwestować w restrukturyzację, nowe obszary biznesowe, badania i rozwój w dziedzinie wysoce innowacyjnych rozwiązań filtracyjnych oraz cyfryzacji ” – powiedział Emese Weissenbacher, wiceprezes Zarządu i dyrektor finansowy.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem