fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 06 2021

Pełne artykuły

Świece zapłonowe

W silnikach z zapłonem iskrowym świece zapłonowe są istotnym elementem układu odpowiedzialnego za zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej, a tym samym uruchomienie silnika. Ich zadaniem jest wytworzenie iskry we wnętrzu komory spalania za pomocą odpowiedniego napięcia elektrycznego. Iskra wytwarzana jest pomiędzy elektrodą centralną, która umieszczona jest w ceramicznym izolatorze, a elektrodą boczną połączoną z masą za pomocą gwintowanego korpusu. Ze względu na specyfikę funkcji świec w samochodzie niezwykle istotne jest, aby pozostawały one w dobrym stanie, były wydajne i trwałe. Jakie świece zapłonowe wybrać?

Czytaj więcej...

Najnowsze

Pozytywny trend w wynikach Brembo

W porównaniu z pierwszym półroczem 2020 r. przychody Brembo osiągnęły 1 360,8 mln euro (+43,1%), EBITDA wyniosła 270,2 mln euro (marża EBITDA: 19,9%); EBIT wyniósł 165,8 mln euro (marża EBIT: 12,2%). Inwestycje netto w tym okresie uplasowały się na poziomie 99,9 mln euro.

wyniki BREMBO

Zadłużenie finansowe netto w wysokości 496,9 mln euro (290,2 mln euro przed zastosowaniem MSSF 16), zmniejszyło się o 100,6 mln euro w porównaniu z 30 czerwca 2020 r.
– Wyniki za pierwszą połowę 2021 r., zatwierdzone przez Radę Dyrektorów, pokazują pozytywny trend, który rozpoczął się w czwartym kwartale ubiegłego roku. Pierwsze sześć miesięcy świadczy nie tylko o silnym i dynamicznym ożywieniu Brembo po trudnym 2020 r., lecz także o powrocie do tendencji wzrostowej spółki, z przychodami i zyskiem netto wyższymi niż w analogicznym okresie 2019 r. Wszystkie segmenty rynku i regiony, w których działa firma, odnotowały dwucyfrowy wzrost w porównaniu z pierwszą połową 2020 r. – skomentował Chairman Alberto Bombassei.

Zgodnie z ogłoszoną wcześniej strategią, w okresie sprawozdawczym Grupa nabyła przedsiębiorstwa w sektorach innowacyjnych odzwierciedlających nowe trendy związane z motoryzacją.

Chociaż sytuacja na rynku wciąż pozostaje niepewna, ze względu na czynniki zewnętrzne, dane za pierwsze półrocze pozwalają nam patrzeć pozytywnie na rok 2021 i planować dalsze inwestycje. W pierwszych miesiącach roku ogłosiliśmy zakup grupy J. Juan w Hiszpanii, lidera w sektorze motocyklowym, w celu rozszerzenia oferty rozwiązań. Zapowiedzieliśmy również otwarcie Brembo Inspiration Lab, pierwszego centrum kompetencji w Stanach Zjednoczonych, w Dolinie Krzemowej, co przyspieszy proces cyfryzacji Brembo. Transakcje te wzmacniają naszą skłonność do innowacji i poprowadzą nas w przyszłość.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem