fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 06 2021

Pełne artykuły

Świece zapłonowe

W silnikach z zapłonem iskrowym świece zapłonowe są istotnym elementem układu odpowiedzialnego za zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej, a tym samym uruchomienie silnika. Ich zadaniem jest wytworzenie iskry we wnętrzu komory spalania za pomocą odpowiedniego napięcia elektrycznego. Iskra wytwarzana jest pomiędzy elektrodą centralną, która umieszczona jest w ceramicznym izolatorze, a elektrodą boczną połączoną z masą za pomocą gwintowanego korpusu. Ze względu na specyfikę funkcji świec w samochodzie niezwykle istotne jest, aby pozostawały one w dobrym stanie, były wydajne i trwałe. Jakie świece zapłonowe wybrać?

Czytaj więcej...

Najnowsze

Toyota największym producentem samochodów na świecie

Toyota Motor Corporation, do której obok Toyoty i Lexusa należą także marki Daihatsu i Hino, dostarczyła klientom na całym świecie łącznie 5 467 218 samochodów w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2021 roku. To o 31,3 proc. więcej w porównaniu do tego samego okresu roku 2020. To także najlepszy wynik spośród wszystkich globalnych producentów samochodów.

toyota

Toyota weszła w rok 2021, gwałtownie zwiększając produkcję i tworząc fundamenty dla bardzo silnej sprzedaży. Dzięki dużej mobilizacji globalna sprzedaż samochodów Toyoty w pierwszym półroczu zamknęła się liczbą 5 004 625 aut, co stanowi wzrost w porównaniu do tego samego okresu 2020 r. o 32,7 proc., a także wzrost o 4,5 proc. w stosunku do pierwszego półrocza 2019 r. Przyczyniły się do tego w największym stopniu rynki Ameryki Północnej i Chin. Sprzedaż Toyoty w Europie zwiększyła się o 41 proc. rok do roku, przewyższając średni globalny wzrost marki.
Skok sprzedaży samochodów Toyoty wiąże się między innymi z coraz większą popularnością zelektryfikowanych aut. W pierwszej połowie 2021 r. stanowiły one 26 proc. wszystkich samochodów dostarczonych klientom przez Toyotę. To o 5 punktów procentowych więcej niż w tym samym okresie 2020 r. W największym stopniu przyczynił się do tego sukces hybryd w Europie, Ameryce Północnej i Chinach.

W Europie Toyota zakończyła pierwsze półrocze 2021 r. z wynikiem 598 888 sprzedanych samochodów i rekordowym udziałem w rynku na poziomie 6,6 proc. To o 41 proc. samochodów więcej niż w tym samym okresie 2020 r. i o 4 proc. więcej w porównaniu do pierwszego półrocza 2019 r. W tym regionie najpopularniejsze modele to Yaris, Corolla i RAV4. Hybrydy stanowiły 59 proc. wszystkich sprzedanych samochodów na europejskim rynku.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem