fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Międzynarodowy Finał Young Car Mechanic 2021

Do walki o tytuł Najlepszego Młodego Mechanika 2021 roku staną 21-22 sierpnia uczniowie europejskich szkół technicznych i zawodowych. Międzynarodowy Finał 5. edycji konkursu odbędzie się w Centrum Szkoleniowym Inter Cars w Cząstkowie Mazowieckim.

YCM

W międzynarodowym Finale Young Car Mechanic weźmie udział siedmiu laureatów krajowych edycji konkursu z Bułgarii, Estonii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Polski i Węgier. W ciągu dwóch dni zawodów do wykonania będą mieli 10 praktycznych zadań, przygotowanych przez organizatora we współpracy z partnerami wydarzenia. Żeby wygrać, uczestnicy będą musieli udowodnić, że potrafią m.in. przeprowadzić diagnostykę i naprawić nowoczesny silnik Diesla, wymienić olej i pasek rozrządu, wyregulować układ oczyszczania spalin.
Polskę reprezentować będzie Łukasz Pajor z Zespołu Szkół Samochodowych im. inż. Tadeusza Tańskiego w Nowym Sączu, Bułgarię – Tugay Fahredin z Vocational School "Vladimir Komarov", Estonię - Kaarel Gustav Käbin z Kuressaare Regional Training Centre, Litwę – Edvinas Mortūnas z Vilnius School of Automotive Mechanics and Business, Łotwę – Marcis Bimsteins z Riga State Technical School, Ukrainę – Yurii Yatsyshyn z Separate Structural Unit Automobile and Road Construction Professional College of Lviv Polytechnic National University, Węgry – Zsolt Ölbei z Sándor Lukács Technical School of Automotive Industrie and Mechanics – Vocational Centre of Győr.

Tegoroczny międzynarodowy finał Young Car Mechanic zorganizowany zostanie z zachowaniem rygorystycznych obostrzeń sanitarnych. Dzięki temu zmagania o zwycięstwo odbędą się w sposób bezpieczny dla zdrowia uczestników oraz ich nauczycieli, którzy również zostali zaproszeni do Polski.

Konkurs rokrocznie wspierają cenione na rynku pojazdów osobowych i ciężarowych marki dostarczające części zamienne i wyposażenie warsztatów. Wszystkie angażują się w tworzenie atrakcyjnych form przekazywania aktualnej wiedzy i umiejętności potrzebnych do serwisowania i naprawiania samochodów. Partnerami tegorocznego finału międzynarodowego są firmy Bosch, Castrol, ContiTech, Elring, Febi, Man+Hummel, Meyle, Motoremo, Schefler, Valeo, ZF Aftermarket oraz Shell. Projekt otrzymał również wsparcie unijnego programu Erasmus+.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem