fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 06 2021

Pełne artykuły

Świece zapłonowe

W silnikach z zapłonem iskrowym świece zapłonowe są istotnym elementem układu odpowiedzialnego za zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej, a tym samym uruchomienie silnika. Ich zadaniem jest wytworzenie iskry we wnętrzu komory spalania za pomocą odpowiedniego napięcia elektrycznego. Iskra wytwarzana jest pomiędzy elektrodą centralną, która umieszczona jest w ceramicznym izolatorze, a elektrodą boczną połączoną z masą za pomocą gwintowanego korpusu. Ze względu na specyfikę funkcji świec w samochodzie niezwykle istotne jest, aby pozostawały one w dobrym stanie, były wydajne i trwałe. Jakie świece zapłonowe wybrać?

Czytaj więcej...

Najnowsze

LKQ Europe otwiera centrum innowacji i obsługi

6 września 2021 r. Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe i Yanik Cantieni, dyrektor finansowy LKQ Europe oficjalnie zainaugurowali działalność nowego centrum innowacji i obsługi LKQ w Katowicach.

LKQ

Uroczystej ceremonii przecięcia wstęgi dokonali w obecności Marcina Krupy, Prezydenta Katowic. Już teraz w nowo otwartym ośrodku LKQ Europe cyfrową transformacją zajmuje się ponad 30 pracowników, z uwzględnieniem ekspertów ds. technologii cyfrowych. Na najbliższe lata planowane jest powiększenie zespołu do 250 wysoce wykwalifikowanych osób.

– Wraz z utworzeniem centrum innowacji i obsługi LKQ Europe zyskuje cyfrowy ośrodek na jednym ze swoich najważniejszych i prężnie rozwijających się rynków. Obiekt ten umożliwi tworzenie cyfrowych rozwiązań dla klientów z całej Europy. Nowy ośrodek w Polsce zajmie się opracowywaniem i testowaniem zaawansowanych cyfrowych ofert dla europejskich konsumentów. Tym samym przyczyni się do szybszej realizacji strategii innowacyjności i cyfryzacji. Oprócz tego, dzięki cyfryzacji, optymalizacji i uporządkowaniu procesów wewnętrznych i administracyjnych w ramach jednego wysokiej jakości centrum zwiększy się wydajność i oszczędność firmy. To z kolei przyspieszy cyfrową transformację LKQ Europe na potrzeby rynku części zamiennych przyszłości – mówi Arnd Franz, dyrektor generalny LKQ Europe.

LKQ Europe utrzyma wiodącą pozycję w sektorze za sprawą nowych systemów zarządzania warsztatem, zaawansowanych portali dla klientów B2B, nowatorskich rozwiązań dla handlu elektronicznego, wyspecjalizowanych internetowych platform szkoleń dla klientów i dostawców oraz systemów na żądanie opartych na wspólnej platformie technologicznej.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem