fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 06 2021

Pełne artykuły

Świece zapłonowe

W silnikach z zapłonem iskrowym świece zapłonowe są istotnym elementem układu odpowiedzialnego za zapłon mieszanki paliwowo-powietrznej, a tym samym uruchomienie silnika. Ich zadaniem jest wytworzenie iskry we wnętrzu komory spalania za pomocą odpowiedniego napięcia elektrycznego. Iskra wytwarzana jest pomiędzy elektrodą centralną, która umieszczona jest w ceramicznym izolatorze, a elektrodą boczną połączoną z masą za pomocą gwintowanego korpusu. Ze względu na specyfikę funkcji świec w samochodzie niezwykle istotne jest, aby pozostawały one w dobrym stanie, były wydajne i trwałe. Jakie świece zapłonowe wybrać?

Czytaj więcej...

Najnowsze

ORLEN OIL wspiera szkoły i warsztaty

orlenMMSpółka ORLEN OIL włączyła się w organizację X Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników razem z Akademią Młodego Mechanika.

Jako polska firma Orlen chce wspierać polskich młodych mechaników, mechaników zawodowych i polskie szkoły. To jedno z wielu przykładów zaangażowania społecznego krajowego lidera środków smarowych, gdyż Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników to inicjatywa edukacyjna, dająca młodym ludziom szanse i możliwości poszerzenia wiedzy, zdobycia nowych kompetencji, dostosowanych do potrzeb rynku pracy.
W ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników eksperci z PLATINUM ORLEN OIL angażują się w edukację młodych i zawodowych mechaników, przekazując wiedzę dotyczącą nie tylko produktów oferowanych przez spółkę, ale także rynku środków smarowych, czy ich odpowiedniego doboru do danego modelu pojazdu.

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników wspierają także Ambasadorzy marki PLATINUM ORLEN OIL: Robert Kubica, Kuba Przygoński i Bartosz Zmarzlik, którzy kibicują młodym i zawodowym mechanikom od czerwcowych eliminacji. Wyjątkową atrakcją, jaką przygotowała marka PLATINUM ORLEN OIL, jest akcja PLATINUM CARD, która daje możliwość uzyskania przepustki do finałów. Zespół uczniowski, który uzyska w ramach Akademii Młodego Mechanika, w kategorii Młody Mechanik, najlepszy wynik w testach wiedzy o środkach smarowych oraz płynach eksploatacyjnych zyska możliwość udziału w finale Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
Akcja trwa do 10.10.2021, szczegóły i regulamin dostępne na stronie www.mistrzostwamechanikow.pl oraz www.akademiamlodegomechanika.pl.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem