fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Wygraj roczny zapas płynu hamulcowego

textarKONZ początkiem października ruszyła nowa promocja sprzedażowa firmy TMD Friction, właściciela marki Textar. Główną nagrodą w przygotowanej dla warsztatów akcji „Textar upłynnia nagrody” jest roczny zapas płynu hamulcowego.

Specjalna akcja sprzedażowa „Textar upłynnia nagrody” przeznaczona jest dla wszystkich warsztatów. Aby powalczyć o nagrody należy między 1 października a 30 listopada 2021 roku dokonać zakupu 15 kompletów klocków i tarcz hamulcowych marki Textar. Następnie trzeba stworzyć hasło reklamowe dla produktów marki Textar i razem z fakturami dokumentującymi zakupy zarejestrować je w formularzu dostępnym na stronie internetowej www.textar.com/pl/textar-uplynnia-nagrody/.

Zwycięzca – wyłoniony spośród zarejestrowanych uczestników autor najlepszego hasła – otrzyma roczny zapas płynu hamulcowego Textar DOT4. Do zdobycia jest również 20 Tunerów JBL. Przypadną one twórcom innych ciekawych haseł, którzy zarejestrowali swoje zakupy przez formularz. Dodatkowo na każdego uczestnika promocji czeka nagroda gwarantowana – kalendarz Textar na rok 2022.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem