fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Motointegrator rośnie w siłę

Na platformie przybyło we wrześniu prawie 1400 nowych warsztatów. Liczba użytkowników zbliżyła się do 12 000.

motointegrator

Motointegrator.com jest rozbudowaną platformą internetową, dzięki której kierowcy mogą nie tylko w łatwy sposób znaleźć odpowiadający im warsztat, ale także skontaktować się z nim bezpośrednio przez stronę, a w przypadku niektórych mechaników także umówić się na wizytę online. Obecnie polscy kierowcy mogą wybierać wśród 11 741 serwisów z całego kraju.
W ciągu minionych trzech kwartałów 2021 roku liczba odsłon strony Motointegrator.com z łatwością przekroczyła próg 5 mln wizyt. Suma użytkowników, którzy odwiedzili w tym czasie platformę była zaś większa niż 2,8 mln osób. Wykonali oni od stycznia do września 2021 roku prawie 400 tys. telefonów do znalezionych poprzez stronę warsztatów.
W samym wrześniu liczba odsłon Motointegratora była o prawie 15 proc. większa niż w sierpniu. Widać, więc że kierowcy wrócili po wakacjach ze swoimi autami na przeglądy i potrzebne naprawy. Rekordowa w ciągu całego roku liczba wizyt została natomiast zanotowano w czerwcu, kiedy wielu Polaków przygotowywało prawdopodobnie auto do urlopowych wyjazdów. W szóstym miesiącu roku warsztatową platformę Inter Carsu odwiedzono ponad 665 000 osób.

Właściciele warsztatów na swojej stronie w Motoingetratorze mogą zamieścić listę oferowanych usług, posiadane zaświadczenia i dyplomy, a nawet cennik i informację o możliwości wykonania naprawy door to door. Dzięki rejestracji w serwisie mają większe możliwości promocji swoich usług i dotarcia do większej liczby klientów.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem