fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

KYB stawia na produkcję w Europie

Fabryka KYB Advanced Manufacturing Spain (KAMS) jest najnowszą fabryką amortyzatorów KYB, która została wybudowana w celu produkcji innowacyjnych i zaawansowanych technologicznie amortyzatorów na potrzeby OE oraz rynku części zamiennych.

KYB fabryka

KAMS ma siedzibę w Los Arcos, niedaleko Pampeluny. Koszt inwestycji przekraczającej 20 mln euro, został zatwierdzony w czerwcu 2008 r., a pierwsze testy linii produkcyjnej rozpoczęły się w sierpniu 2009 r. Pełna produkcja wystartowała cztery miesiące później wraz z pierwszym projektem OE pomiędzy KYB i BMW – dostawą przednich i tylnych amortyzatorów dla nowej serii 5. Kilka miesięcy później z innej hiszpańskiej fabryki KYB, KYBSE zostały przeniesione dostawy dla PSA i Audi.
Fabryka ma sześć linii, a jej zdolność produkcyjna wynosi obecnie 1,45 mln amortyzatorów rocznie. KAMS zatrudnia 184 pracowników, w tym 145 pracujących na liniach produkcyjnych.

KYB posiada trzy fabryki amortyzatorów w Europie: dwie w Hiszpanii i jedną w Czechach oraz fabrykę sprężyn zawieszenia zlokalizowaną w Czechach.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem