fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Zapisy na Kongres SDCM

kongres SDCMRozpoczęły się zapisy do udziału w XVI Kongresie Przemysłu i Rynku Motoryzacyjnego, który organizuje Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych (SDCM).

Kongres odbędzie się w dniach 8–9 grudnia w Warszawie w Hotelu Sound Garden.

Aby zgłosić swój udział należy wypełnić formularz dostępny na stronie https://kongres.sdcm.pl/.
Organizatorzy liczą, że wydarzenie to odbędzie się bez zakłóceń i ograniczeń w tradycyjnej stacjonarnej formule, jednak wszystko będzie zależało od aktualnej sytuacji epidemicznej w kraju. Tegoroczny Kongres transmitowany będzie także na żywo w Internecie. Osoby, które wypełnią formularz na stronie https://kongres.sdcm.pl/ otrzymają link do transmisji oraz przypomnienie o nadchodzącym wydarzeniu.
Dwudniowy Kongres będzie obfitował w szereg sesji i prezentacji, a szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej.
– Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej XVI Kongresu, zapoznania się z programem wydarzenia oraz przede wszystkim do rejestracji. Ważnych tematów do omówienia jest wiele, więc warto już teraz zarezerwować sobie czas 8 i 9 grudnia – mówi Tomasz Bęben, dyrektor zarządzający SDCM.

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem