fb logo

Aktualne wydanie

jedynka072021

Pełne artykuły

Klucz pneumatyczny

W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić pracę w warsztacie samochodowym bez użycia klucza pneumatycznego. Specjaliści z firmy MOOG ostrzegają: o ile przy odkręcaniu połączeń takie narzędzie oddaje nieocenione usługi, o tyle podczas dokręcania należy korzystać z niego z rozwagą tak, aby nie przykładać zbyt dużego momentu do śrub i nakrętek lub w drugą stronę – żeby się nie okazało, że coś zostało przykręcone zbyt słabo. Nie ufaj regulacji klucza pneumatycznegoNie wolno polegać na regulacji siły dokręcania klucza pneumatycznego. Siła dokręcania zależy oczywiście od ustawienia pokrętła regulacyjnego, ale olbrzymi wpływ na nią mają także dwa inne czynniki. Pierwszym jest rodzaj klucza pneumatycznego, a drugim – wartość ciśnienia w instalacji pneumatycznej. Możemy założyć, że solidny, duży klucz pneumatyczny wpięty do szczelnej instalacji z wydajnym kompresorem będzie dokręcał nakrętki znacznie mocniej niż klucz jakiejś budżetowej marki podłączony do taniego kompresora. Pojawia się w tym...

Czytaj więcej...

Najnowsze

Toyota poszerza współpracę z Suzuki

20211027 2Toyota i Suzuki prawdopodobnie rozszerzą współpracę, koncentrując się na wspólnych produktach – podaje analityczna firma GlobalData.

Rozszerzenie obejmie wspólny rozwój pojazdów całkowicie elektrycznych (BEV) i pojazdów napędzanych ogniwami paliwowymi, a nie tylko hybryd, jak początkowo zapowiadano. Przypuszcza się, że elektryczne auta mogą być produkowane w Indiach ze względu ogłoszony przez rząd program motywacyjny o wartości 3,5 mld USD. Podstawowy model będzie wykorzystywał pojazd Suzuki Wagon R. Toyota i Suzuki pracują również nad nowym SUV-em premium, który będzie konkurował z takimi pojazdami, jak Hyundai Creta i Kia Seltos i będzie pierwszym produktem Suzuki, który zostanie wprowadzony na rynek w zakładach Toyoty w Indiach.

W ramach globalnego sojuszu obu koncernów pojawiło się mnóstwo samochodów marki Suzuki rebrandowanych przez Toyotę w Indiach i na rynkach afrykańskich, a także hybrydy Toyoty dla Suzuki w Europie. Kompaktowe pojazdy ze zmienioną nazwą dały Toyocie szerszy dostęp do indyjskiego rynku, a Suzuki jest teraz obecne na najszybciej rozwijającym się rynku pojazdów elektrycznych na świecie – w Europie.

20211027 1

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2021

prenumerata 2021 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem