fb logo

Aktualne wydanie

AMS 01 2024

Bezpieczna naprawa w czasie pandemii

Strach wywołany rozprzestrzeniającym się koronawirusem sprawia, że wielu klientów odracza swoje wizyty w warsztatach. Część z nich jednak, zwłaszcza ciężarowych, którzy stale eksploatują pojazdy, nie może sobie na to pozwolić. Dlatego tak ważne jest – szczególnie w tym trudnym okresie – aby wybierać miejsca, które dbają o wszelkie normy bezpieczeństwa – przypomina Inter Cars.

ICbezpieczestwo

Pierwsza i kluczowa kwestia bezpieczeństwa leży po stronie kierowcy, który umawia się na wizytę w serwisie. Najlepiej zrobić to poprzez kontakt telefoniczny, umówić się na konkretną godzinę, a wizytę w warsztacie ograniczyć do niezbędnego minimum. Zarówno kierowca, jak i mechanik podczas przekazania pojazdu powinni mieć na sobie rękawiczki jednorazowe oraz maski zasłaniające usta i nos.
Sam warsztat powinien być czysty, a szczególnie często dotykane powierzchnie należy dezynfekować odpowiednim płynem. Podobnie należy postępować z narzędziami, które powinny być poddane częstszej dezynfekcji niż zazwyczaj oraz panelami dotykowymi przy urządzeniach, z których w krótkich odstępach czasu może korzystać kilka osób. Mechanicy zachowują od klienta bezpieczną odległość i pamiętają o zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa. Pamiętajmy, że nie wiemy czy kierowca użytkujący pojazd nie był chory, czy nie przewoził kogoś w kabinie i czy nie realizował trasy w miejscach najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa.
Część klientów po trasach w Europie Zachodniej zdecydowała się na kwarantannę wybranych pojazdów, część dysponuje na tyle liczną flotą, że może rotować autami, dzięki czemu znika problem przestoju samochodów. To dobra praktyka, którą warto wcielać w życie. Jeśli jednak pojazd wymaga wizyty w serwisie, obowiązkowo przestrzegać należy wszystkich stosowanych w nim procedur bezpieczeństwa.

Same serwisy o bezpieczeństwo w warsztacie dbają m.in. poprzez:
• ozonowanie kabiny, często zarówno przed wykonaniem danej usługi, jak i po niej;
• dokładne wytarcie płynem bakteriobójczym kierownicy, klamek, dźwigni zmiany biegów, przełączników czy deski rozdzielczej;
• założenie pokrowca ochronnego na siedzenie;
• dodatkowe zabezpieczenie kierownicy;
• dezynfekcję kluczyków przed zwróceniem ich klientowi.
• zapewnienie odpowiedniej liczby miejsc, w których pracownicy oraz klienci mogą umyć i zdezynfekować ręce;
• umieszczenie informacji z zasadami bezpieczeństwa.
Każdy mechanik w serwisie, ale również klienci, powinni być bezwzględnie zaopatrzeni w rękawiczki ochronne oraz maskę zasłaniającą usta i nos. Rekomenduje się aby, wszelkie płatności dokonywane były bezgotówkowo.

Truck Serwis

TRUCK 2023 2

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2024

3

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem