fb logo

Aktualne wydanie

AMS 06 2022e

Auto Moto Show Elektromobility - Gliwice Organizator SENS s.c. - Termin 03-04.09 2022 -Miejsce Hala Arena Gliwice i tereny targowe wokół Hali

Od kilku lat promujemy elektromobilność podczas działań medialnych, realizując program „Jeżdżę na prąd” i organizując imprezy wystawiennicze. Tym razem nasze kolejne spotkanie z samochodami elektrycznymi i hybrydami będzie miało nieco inny charakter…

Oto wstępny plan imprezy: Podstawowe założenie ma polegać na zmniejszeniu dystansu pomiędzy polskim kierowcą a samochodem elektrycznym. Znakomita większość Polaków podchodzi do elektromobilności wciąż z dużą niechęcią, często wywołaną niewiedzą. Chcemy kreować swego rodzaju modę na elektromobilność. Chcemy do tego wykorzystać także media społecznościowe prezentując online większość przygotowanych eventów.

automotoshow2021 1

 

Aby to zrealizować trzeba w prosty sposób pokazać największe walory samochodów elektrycznych, złamać stereotypy, wykorzystując proste pomysły i spektakularne efekty.

1. Ładowanie. Bardzo często powtarzane są opinie, że ładowanie samochodów elektrycznych jest skomplikowane i trwa bardzo długo. Że tak nie jest, udowodnimy na przykładzie konkursów… Do trzech stacji ładowania osoby uczestniczące w zabawie mają podłączyć trzy samochody elektrycznej o tych samych parametrach ładowania i identycznym poziomie naładowania. Kto pierwszy osiągnie 50% naładowania wygrał. Zabawa potrwa kilkanaście minut, a emocje rywalizacji przyciągną kibiców, zarówno tych online jak i na miejscu. Generalnie chodzi o to by pokazać, że sam proces ładowania jest banalnie prosty i szybki, wbrew temu co się czasem słyszy.

2. Sport i elektryki. 09 i 10 września odbywa się na Śląsku 6 eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na niedzielę, 4-go, Zaprosimy naszych mistrzów, aby na skomplikowanym slalomie (żeby nie było zbyt szybko) pokazali jakie możliwości mają samochody elektryczne. Będą rozmowy, prezentacje i specjalnie zorganizowana konferencja o przyszłości hybryd i szeroko pojętej elektromobilności w sporcie samochodowym. W konferencji wezmą udział przedstawiciele Polskiego Związku Motorowego, producentów samochodów elektrycznych. Transmisja online.

3. Zasięg. W sobotę około 11 00 (otwarcie imprezy o 10 00) wyruszą trzy auta elektryczne na wyprawę dookoła Polski, aby w niedzielę przekonać się czy można w ciągu 24 godzin pokonać „elektrykiem” trasę wiodącą z Gliwic, przez Wrocław, Poznań, Gdańsk, Olsztyn, Białystok, Warszawę do Gliwic. Uczestnicy będą mieli do przejechania blisko 1600 kilometrów. Podczas imprezy i w Internecie będzie można dokładnie śledzić gdzie znajdują się samochody, jak długo trwa ładowanie i czy uda się do zakończenia targów powrócić. Załogi powinny być co najmniej dwuosobowe, a mogą być większe. Podczas imprezy, co kilka godzin będziemy łączyć się z załogami, którym będzie towarzyszyć ekipa telewizyjna, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście podróż samochodem elektrycznym jest tak uciążliwa. Relacja online.

4. Prezentacja i bezpośrednie spotkanie z elektromobilnością. Chcemy zaprezentować całą bogatą ofertę samochodów elektrycznych zaczynając od Dacii Spring i kończąc na Mercedesie EQS. Wcześniej zapisane osoby będą mogły sprawdzić praktycznie jak jeździ się samochodem elektrycznym i dowiedzieć się więcej od instruktorów, na czym polega specyfika jazdy samochodem elektrycznym.

5. Ekologia. To temat, który ze względu na sposób pozyskiwania energii w naszym kraju jest wciąż kontrowersyjny. Na przeciw wychodzi fotowoltaika, która rozwija się w Polsce w ogromnym tempie. Tym razem konferencja z udziałem naukowców, przedstawicieli Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych oraz przedstawicieli Rządu ma odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań, dotyczących przyszłości elektromobilności w kontekście ochrony środowiska. Transmisja online.

6. Gry i zabawy. Elektryczne rowery, skutery a nawet motocykle i przede wszystkim hulajnogi stały się naszą codziennością. Podczas takiej imprezy o charakterze pikniku i rodzinnego spotkania z elektromobilnością nie może zabraknąć gier i zabaw dla dzieci i młodzieży. W strefie „Elektro - Dzieci” przygotowujemy cały szereg zabaw i konkursów, których zadaniem jest z jednej strony zabawa a z drugiej promocja elektromobilności!

Zapraszamy do współpracy!

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem