środa 25 kwiecień 2018

Aktualne wydanie

Świat się kręci
001 okladka AMS 03Jak poinformował Daimler AG „przedsiębiorca Li Shufu nabył pakiet 9,69% akcji”. Li Shufu to założyciel i prezes chińskiego producenta samochodów Zhejiang Geely Holding Group. Za kwotę 7,3 mld euro Geely stało się ważnym udziałowcem Daimlera. W 2016 r. Geely wykupiło także udziały w Volvo Trucks. Czyżby europejski przemysł motoryzacyjny nie był w stanie obronić się przed azjatyckimi inwestorami?

 Czytaj więcej>>>

Samochodowa Szkoła Roku 2017

ssr1Podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017 w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy odbyło się wręczenie nagród dla najlepszej placówki, która podczas XVIII edycji ogólnopolskiej Olimpiady Techniki Samochodowej zdobyła tytuł Samochodowej Szkoły Roku 2017.

Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy wywalczył sobie tytuł Samochodowej Szkoły Roku, zdobywając w sumie w tegorocznej edycji olimpiady 160 punktów. W rywalizacji indywidualnej zwyciężył Kamil Wiśniewski, a drugi z reprezentantów ZSS – Marcin Różyński – zajął piąte miejsce. Opiekunami olimpijczyków byli: Edward Rymaszewski i Łukasz Zgórski.
Bydgoska placówka otrzymała: urządzenie do ustawiania świateł od firmy Bosch, narzędzie do pomiaru dwumasowych kół zamachowych od Scheafflera oraz komplet filtrów od firmy PZL Sędziszów. Bridgestone nagrodził najlepszą szkołę oponami, a finaliści i nauczyciele będą mogli zwiedzić fabrykę producenta w Poznaniu i uczestniczyć w organizowanym przez niego szkoleniu. Od Magneti Marelli najlepsza szkoła tegorocznych zmagań otrzymała videoendoskop, urządzenie do obsługi czujników ciśnienia w ogumieniu, tester do sond lambda i zestaw do czyszczenia filtra DPF. Szkolenie dla Samochodowej Szkoły Roku ufundował również Orlen.
ssr2

ssr3Na uroczystości wręczenia nagród obecni byli: wiceprezydent Bydgoszczy – Mirosław Kozłowicz oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty – Marek Gralik, jak również przedstawiciele instytucji i zakładów pracy współpracujących ze szkołą, członkowie Komitetu Głównego Olimpiady Techniki Samochodowej oraz młodzież szkolna i nauczyciele.

Gratulujemy Samochodowej Szkole Roku 2017!

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem