wtorek 23 kwiecień 2019

Aktualne wydanie

Dobre perspektywy
AMS2.2019Na szczęście rynek napraw samochodów nie jest tak podatny na kryzysy jak produkcja i jest mało prawdopodobne, by klienci przestali przyjeżdżać do warsztatów. A wręcz przeciwnie, będą przyjeżdżać częściej, o co zadbali producenci samochodów…

Czytaj więcej>>>

XX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

2000 r. redakcja „Auto Moto Serwisu” po raz pierwszy zorganizowała Olimpiadę Techniki Samochodowej dla młodzieży szkół średnich o profilu samochodowym. Dziś jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży dla młodzieży szkół średnich o profilu samochodowym. Wspólnie z Wydawnictwami Komunikacji i Łączności zorganizujemy w tym roku jubileuszową XX edycję Olimpiady Techniki Samochodowej, nad którą honorowy patronat objął Minister Edukacji Narodowej.

oOTS

Olimpiada ma zasięg ogólnopolski, a jej laureatami zostanie trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów – po zsumowaniu wyników półfinału i finału. Podczas olimpiady przyznawany jest także tytuł Samochodowej Szkoły Roku. Otrzyma go szkoła, której uczniowie zdobędą łącznie największą liczbę punktów, pod warunkiem, że przynajmniej jeden uczeń przejdzie do finału. Na mocy rozporządzenia MEN (§ 112 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. DzU Nr 83, poz. 562 z późn. zm.) finaliści i laureaci olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

W trakcie olimpiady będzie oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

Laureatami olimpiady zostanie trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów po zsumowaniu wyników II i III etapu.

Wszelkie informacje na temat olimpiady będą publikowane na bieżąco w internecie, na stronach www.automotoserwis.com.pl oraz www.wkl.com.pl. Tam też zostaną podane: pełna lista zgłoszonych osób oraz wyniki półfinału. Na stronach tych dostępne są również testy z poprzednich edycji olimpiady i relacje filmowe.


terminarzHarmonogram olimpiady:

  • I etap: do 28 lutego 2019 r. – szkoły wyłonią uczniów na podstawie wyników współzawodnictwa zorganizowanego we własnym zakresie. Do II etapu (półfinału) dyrektor szkoły (zespołu szkół) może zgłosić maksymalnie trzech uczniów z jednej szkoły, a w przypadku zespołu szkół – do trzech uczniów z każdego rodzaju szkoły, pod warunkiem przeprowadzenia odrębnych eliminacji szkolnych w każdej z tych placówek.

  • II etap (półfinał): odbędzie się 16 marca 2019 r. w Warszawie w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Sprawdzian będzie miał formę testu teoretycznego (ok. 40 pytań). Do III etapu zakwalifikuje się 10 finalistów, którzy uzyskają największą liczbę punktów.

  • III etap konkursu (finał): odbędzie się 18 maja 2019 r. w Warszawie, w siedzibie firmy Robert Bosch. Uczniowie będą musieli wykonać dwa zadania praktyczne z zakresu diagnozowania i naprawy pojazdów.


 

Nazwiska uczniów zgłoszonych do II etapu oraz nazwiska ich opiekunów merytorycznych prosimy nadsyłać do 1 marca 2019 r. na adres:

„Auto Moto Serwis”
ul. Świętokrzyska 14A, lok. 201
00-050 Warszawa

lub pocztą elektroniczną na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zapraszamy uczniów i szkoły do podjęcia rywalizacji!

 

 

 

 

REGULAMIN OTS 2018/2019 (Załącznik 1, Załącznik 2)

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU w OTS 2018/2019

ZAPROSZENIE NA OTS

SKŁAD KOMITETU GŁÓWNEGO OTS 2019

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem