fb logo

Aktualne wydanie

1 3 2020

XX edycja Olimpiady Techniki Samochodowej

2000 r. redakcja „Auto Moto Serwisu” po raz pierwszy zorganizowała Olimpiadę Techniki Samochodowej dla młodzieży szkół średnich o profilu samochodowym. Dziś jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w branży dla młodzieży szkół średnich o profilu samochodowym. Wspólnie z Wydawnictwami Komunikacji i Łączności zorganizujemy w tym roku jubileuszową XX edycję Olimpiady Techniki Samochodowej, nad którą honorowy patronat objął Minister Edukacji Narodowej.

oOTS

Olimpiada ma zasięg ogólnopolski, a jej laureatami zostanie trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów – po zsumowaniu wyników półfinału i finału. Podczas olimpiady przyznawany jest także tytuł Samochodowej Szkoły Roku. Otrzyma go szkoła, której uczniowie zdobędą łącznie największą liczbę punktów, pod warunkiem, że przynajmniej jeden uczeń przejdzie do finału. Na mocy rozporządzenia MEN (§ 112 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 kwietnia 2007 r. DzU Nr 83, poz. 562 z późn. zm.) finaliści i laureaci olimpiady są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu zawodowego.

W trakcie olimpiady będzie oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn; budowy pojazdów samochodowych; diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych; umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi; bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska.

Laureatami olimpiady zostanie trzech uczniów, którzy uzyskają największą liczbę punktów po zsumowaniu wyników II i III etapu.

Wszelkie informacje na temat olimpiady będą publikowane na bieżąco w internecie, na stronach www.automotoserwis.com.pl oraz www.wkl.com.pl. Tam też zostaną podane: pełna lista zgłoszonych osób oraz wyniki półfinału. Na stronach tych dostępne są również testy z poprzednich edycji olimpiady i relacje filmowe.


terminarzHarmonogram olimpiady:

  • I etap: do 28 lutego 2019 r. – szkoły wyłonią uczniów na podstawie wyników współzawodnictwa zorganizowanego we własnym zakresie. Do II etapu (półfinału) dyrektor szkoły (zespołu szkół) może zgłosić maksymalnie trzech uczniów z jednej szkoły, a w przypadku zespołu szkół – do trzech uczniów z każdego rodzaju szkoły, pod warunkiem przeprowadzenia odrębnych eliminacji szkolnych w każdej z tych placówek.

  • II etap (półfinał): odbędzie się 16 marca 2019 r. w Warszawie w gmachu Wydziału Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Sprawdzian będzie miał formę testu teoretycznego (ok. 40 pytań). Do III etapu zakwalifikuje się 10 finalistów, którzy uzyskają największą liczbę punktów.

  • III etap konkursu (finał): odbędzie się 18 maja 2019 r. w Warszawie, w siedzibie firmy Robert Bosch. Uczniowie będą musieli wykonać dwa zadania praktyczne z zakresu diagnozowania i naprawy pojazdów.


Harmonogram finału

W sobotę 18 maja 2019 r. (w Warszawie w siedzibie firmy Robert Bosch Sp. z o.o.) przy ul. Jutrzenki 105 o godz. 10.00 odbędzie się etap finałowy (praktyczny) XX edycji Olimpiady Techniki Samochodowej.

 harmonogram finalu

 

 

REGULAMIN OTS 2018/2019 (Załącznik 1, Załącznik 2)

FORMULARZ ZGŁOSZENIA DO UDZIAŁU w OTS 2018/2019

ZAPROSZENIE NA OTS

SKŁAD KOMITETU GŁÓWNEGO OTS 2019

RELACJA Z XX PÓŁFINAŁU OTS

LISTA FINALISTÓW OTS

 

PARTNERZY OTS 2019

ots 2019

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem