fb logo

Aktualne wydanie

1 8 2021

Pełne artykuły

Wygląd klocka hamulcowego

Wygląd zużytego klocka hamulcowego może wiele powiedzieć na temat stanu układu hamulcowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

PassThru – krok po kroku (cz. 28) – Grupa BMW

BMWpassGrupa BMW umożliwia warsztatom niezależnym diagnozowanie i aktualizacje oprogramowania sterowników oraz dostęp do dokumentacji technicznej w pojazdach marek BMW, Mini i Rolls-Royce. Poruszanie się po stronie internetowej i obsługa programów zostały zmodyfikowane, dlatego po trzech latach od pierwszego opisu PassThru tego koncernu powracamy do niego.

Pierwsza rejestracja do portalu BMW przebiega sprawnie, jednak koncern sprawdza, komu przydziela dostęp do strony. W procesie pierwszej rejestracji warto załączyć potwierdzenie prowadzenia działalności gospodarczej (wyciąg z CIDG/KRS), co przyspieszy uzyskanie hasła dostępu.
Opiszemy procedurę diagnostyki i aktualizacji oprogramowania sterowników w najważniejszej marce koncernu – BMW. Do diagnostyki wszystkich pojazdów marki BMW i przeprogramowania sterowników w nowych modelach BMW (serii F, G) służy program ISTA Next. Natomiast aktualizację oprogramowania sterowników w modelach serii E służy program ISTA/P.
Przed przystąpieniem do diagnostyki czy przeprogramowania warto zwrócić uwagę na wymagania techniczne stawiane przez BMW. Trzeba zainstalować aktualne wersje Java Runtime, Visual C++ oraz Microsoft_NET_Framework 4. Trzeba też sprawdzić, czy na dysku twardym naszego komputera mamy 250 GB wolnej pamięci. Zanim połączymy się z diagnozowanym samochodem, należy sprawdzić, czy na naszym komputerze zainstalowana jest aktualna wersja programu ISTA. Program, w nieaktualnej wersji po prostu się nie otworzy, a jego aktualizacja trwa ponad godzinę. Warto też wiedzieć, że czas dostępu liczy się od momentu dokonania opłaty. Zanim zapłacimy, wcześniej warto podłączyć samochód.
Podczas aktualizacji oprogramowania pobierany jest dość duży prąd, rzędu 45A, dlatego radzimy podłączyć ładowarkę do pojazdu. My korzystaliśmy z ładowarki Bosch BAT 690.
Samochód marki BMW połączyliśmy przewodowo przez złącze diagnostyczne ODB z testerem Bosch KTS 590 również przewodem połączonym z urządzeniem Bosch DCU 220 (zastępuje komputer) mającym dostęp do Internetu.
Odradzamy korzystanie z przeglądarki Mozilla Firefox. BMW zaleca korzystanie z przeglądarki Google Chrome w najbardziej aktualnej wersji, a w przypadku programu ISTA/P wymagana jest przeglądarka Internet Explorer.

W wyszukiwarkę wpisujemy: aos.bmwgroup.com.

 

Pełna procedura w wydaniu 6/2021 Auto Moto Serwisu

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2022

prenumerata 2022 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem