czwartek 21 czerwiec 2018

Aktualne wydanie

RODO, kasa i Bosch
001 Okladka AMS05Ledwo warsztaty uporały się z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), a już szykują się kolejne wyzwania – kasy fiskalne online. Warsztaty będą najprawdopodobniej musiały wymienić dotychczasowe kasy fiskalne na urządzenia przesyłające na bieżąco informacje o rodzaju usługi, wysokości podatku, stawki VAT.

 Czytaj więcej>>>

Od redakcji 06/2017

001 Okladka AMS06Nowa jakość

Działalność warsztatów niezależnych wchodzi w nową fazę – jeśli mają się rozwijać, muszą dostosować jakość swoich usług do wciąż rosnących wymagań klientów jeżdżących coraz bardziej skomplikowanymi samochodami. Przekonaliśmy się o tym, aktualizując sterownik silnika za pomocą PassThru. Operacja okazała się nie taka znowu trudna, ale przeprowadzana pierwszy raz niesie pewien dreszczyk niepewności.
Okazuje się, że klienci, wybierając warsztat, kierują się rekomendacją znajomych i opiniami umieszczanymi w internecie. Ważnymi kryteriami wyboru są też czas i cena usługi, która powinna być konkurencyjna, ale jednocześnie nie za niska, gdyż bez wypracowania zysku warsztat nie będzie miał środków na rozwój. Sposobami na zmniejszenie opłat stałych jest przeprowadzenie termomodernizacji budynków.
Okazuje się, że system ogrzewania co dziesiątego warsztatu jest nienowoczesny, a zdecydowana większość tych systemów jest niewłaściwie wyregulowana. Modernizacje oświetlenia, które pochłania ok. 40% całkowitego zużycia energii w warsztacie, daje wymierne oszczędności, ale koszt wymiany punktów oświetleniowych ze świetlówek na diody LED zwraca się po trzech latach.
Nowoczesny warsztat musi też posiadać nowoczesne narzędzia, które zostaną zaprezentowane na największych targach rynku aftermarketowego organizowanych przez Inter Cars w dniach 22–24 września w Warszawie. Zapraszamy na stoisko „Auto Moto Serwisu”!

Ryszard Polit
redaktor naczelnyPRZEJDŹ DO SPISU TREŚCI…

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem