środa 20 luty 2019

Aktualne wydanie

Drodzy czytelnicy,
AMS 08 2018w branży nadchodzą nieuchronne zmiany. W związku z nowymi ograniczeniami emisji spalin spodziewany jest wzrost udziału w rynku samochodów hybrydowych i elektrycznych, które coraz częściej będą się pojawiać w nieautoryzowanych warsztatach.

 Czytaj więcej>>>

Co będziemy naprawiać?

001 Okladka AMS01Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos poinformowano, że w minionym roku po raz pierwszy od roku 2012 wzrosła emisja dwutlenku węgla. Wygląda na to, że wprowadzanie coraz ostrzejszych norm emisji spalin nie jest skuteczne.
Eksperci orzekli, że zwiększenie emisji CO2 wynika z rosnącej popularności silników benzynowych, które emitują więcej tego gazu niż silniki Diesla. Pozornie ta wiadomość nie ma związku z działalnością warsztatów w naszym kraju, ale w dalszej perspektywie to istotna informacja. Obecnie wywierany jest duży nacisk na produkcję samochodów niskoemisyjnych i koncerny samochodowe będą musiały zmienić swój profil produkcji. Za auta niskoemisyjne uchodzą napędy hybrydowe oraz elektryczne i takie pojazdy coraz częściej będą trafiać do polskich warsztatów. W ankietach konsumenckich również posiadacze aut deklarują chęć nabycia aut niskoemisyjnych, chociaż są one droższe od samochodów z silnikiem spalinowym. Rządy krajów europejskich wprowadzają więc finansowe zachęty, które mają
pobudzić popyt. Park samochodów i rynek napraw będą się zmieniać, więc warsztaty powinny być na to przygotowane. Może w tym pomoc przynależność do sieci warsztatowej, których jest w naszym kraju całkiem sporo. By ułatwić wybór, reakcja planuje uruchomienie portalu internetowego www.sieciwarsztatowe.pl, na którym zostaną opisane poszczególne sieci.
Zakłada się, że przez najbliższych pięć lat w parku samochodowym nadal będą dominować auta klasyczne, chociaż coraz bardziej skomplikowane i trudne w naprawach. W „Auto Moto Serwisie” będziemy prezentować przypadki nietypowych napraw, gdyż w dalszym ciągu dostęp do dokumentacji technicznej bywa utrudniony lub płatny. W tym roku kontynuujemy cykl „PassThru – krok po kroku”, który cieszy się dużym zainteresowaniem. Posiadamy również archiwalne egzemplarze „Poradników Serwisowych”, których wykaz jest dostępny na naszej stronie internetowej. Mamy też nadzieję spotkać się z Państwem na naszym stoisku na Targach Techniki Motoryzacyjnej w Poznaniu i ProfiAuto Show w Katowicach.

Ryszard Polit
redaktor naczelny


PRZEJDŹ DO SPISU TREŚCI...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem