fb logo

Aktualne wydanie

Okladka AMS 04 2020

Pełne artykuły

Nasze doświadczenia z procedurą PassThru

Coraz więcej niezależnych warsztatów korzysta z procedury PassThru umożliwiającej przeprogramowanie sterowników w aucie klienta dzięki połączeniu online z portalem producenta pojazdu. Wraz z popularyzacją PassThru do redakcji napływa coraz więcej pytań. Coraz częściej warsztaty są zmuszone do aktualizacji oprogramowania sterowników w pojazdach klientów. Taka potrzeba wynika z konstrukcji pojazdów nowej generacji i rosnącej liczby sterowników elektronicznych. Każdy niezależny warsztat ma możliwość aktualizacji oprogramowania zagwarantowaną prawnie i realizowaną za pośrednictwem portalu internetowego producenta pojazdów (tzw. procedura PassThru). Ponieważ działalność warsztatów niezależnych jest konkurencyjna w stosunku do sieci serwisów autoryzowanych, producenci pojazdów prześcigają się w piętrzeniu trudności mających zniechęcić niezależne warsztaty do korzystania z portalu.Od ponad dwóch lat na łamach „Auto Moto Serwisu” publikujemy dokładne procedury PassThru dla rożnych marek...

Czytaj więcej...

Elektroniczna książka serwisowa dla warsztatów niezależnych

Dla swoich klientów – warsztatów i właścicieli pojazdów – Inter Cars oferuje bezpłatne założenie elektronicznej książki serwisowej. To coraz popularniejsze narzędzie pozwala w jednym miejscu zapisać pełną historię napraw pojazdu.

Czytaj więcej...

Silnik EA888 koncernu Volkswagen w warsztacie – układ zasilania

Z uwagi na znaczny stopień skomplikowania układu zasilania silników EA888, przed naprawami należy zapoznać się dokładnie z zasadą działania i procedurami diagnostycznymi poszczególnych podzespołów. Układ zasilania silników EA888 ma bezpośredni wtrysk paliwa z uwzględnieniem podziału na obieg niskiego (4–8 barów) i wysokiego ciśnienia (50–150 barów). Późniejsze fazy rozwojowe tego systemu posiadały podwójny układ wtryskiwaczy pracujący przy maksymalnym ciśnieniu 200 barów oraz nowej generacji pompy paliwa firmy Hitachi. Kolektor dolotowy realizuje funkcje ukierunkowanego doprowadzenia powietrza do poszczególnych cylindrów, łącząc w sobie między innymi podzespoły: elektronicznej przepustnicy, rozdzielacza paliwa oraz podciśnieniowego siłownika sterującego zespołem klap w kolektorze ssącym. Strategia diagnostyki układu zasilana musi być zapoczątkowana identyfikacją kodu silnika, co pozwoli na jednoznacznie określenie typu zastosowanego układu paliwowego.

Czytaj więcej...

Najnowsze

Klimatyzacją w ogórka

AMS6 2019Wakacje nazywano kiedyś sezonem ogórkowym, gdyż w upalne dni życie toczyło się wolniej i w sielankowej atmosferze nie pozostawało nic innego, jak kisić ogórki. Wraz z rozpowszechnieniem się klimatyzacji o ogórkach mało kto już myśli, a urlopowe wyjazdy znacznie się skróciły. Właśnie otrzymaliśmy informację, że za pomocą oprogramowania TEXA IDC5 CAR v70 można już przeprowadzać diagnostykę nowych pojazdów z Grupy Fiata (FCA) wyposażonych w jednostkę sterującą SGW. Problem dotyczył aut wyprodukowanych po 2017 r., w których uniwersalnym testerem diagnostycznym nie można było nawet wykasować błędów czy przeprowadzić serwisowego czyszczenia filtra cząstek stałych. Teraz już można, ale korzystając z testerów TEXY z nowym oprogramowaniem i po zalogowaniu się na stronie FCA oraz wykupieniu dostępu. Co ciekawe, procedurę PassThru w pojazdach FCA można przeprowadzić bez problemu uniwersalnymi testerami diagnostycznymi różnych producentów. Polscy producenci i dystrybutorzy części zamiennych obawiają się spadku obrotów z powodu zmniejszenia popytu na samochody w Unii Europejskiej, Brexitu i spowolnienia gospodarki Niemieckiej. Według barometru SDCM i Frost&Sullivan 19% producentów części i 22% dystrybutorów spodziewa się spadku przychodów w II półroczu. Można więc oczekiwać, że dystrybutorzy będą teraz baczną uwagę zwracać na dłużników, w tym warsztaty, które zalegają z płatnościami i będą sprawdzać ich wiarygodność finansową. Takie czasy!

 

Ryszard Polit
redaktor naczelny

 
PRZEJDŹ DO SPISU TREŚCI…

 

homeWyszukiwarka

mailNewsletter

PassThru

Redakcja „Auto Moto Serwisu” w 2017 roku rozpoczęła cykl publikacji dotyczących PassThru – procedury dostępu online do portali internetowych wybranych producentów pojazdów. Przedstawiamy proces pierwszej rejestracji, diagnostyki pojazdu i programowania sterowników dla poszczególnych marek samochodów.

Czytaj więcej

Prenumerata 2020

prenumerata2020 baner

 

mobile phoneAplikacja Android

Zapraszamy do korzystania z naszego serwisu informacyjnego dostępnego na smartfonach z systemem android. Znajdują się tu wiadomości z działów: nowości, z życia branży oraz szkolenia. Aplikację Auto Moto Serwis można ściągnąć bezpłatnie ze sklepu Google Play.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem